Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 925 míří na český trh: Známe cenu a termín

Nokia Lumia 925 míří na český trh: Známe cenu a termín

Nokia dnes společně s mobilními operátory oznámila termín zahájení prodeje modelu Lumia 925 v České republice. Přístroj přijde na volný trh již koncem srpna. V nabídce jej v ČR budou mít také operátoři O2 a Vodafone, kteří prodej zahájí na přelomu srpna a září. Jak nám zástupci Nokie na tiskové konferenci prozradili, Vodafone u nás bude nabízet vylepšenou verzi s 32GB vnitřní paměti. Předpokládaná cena Nokia Lumia 925 ve volném prodeji bude 13 990 Kč včetně DPH, což rozhodně není málo, tak uvidíme, jak tenhle kousek obstojí v boji s konkurencí, která za podobnou částku mnohdy nabízí podstatně lepší hardware.

 

Lumia 925 díky kovovému rámu okolo 4,5″ WXGA displeje a polykarbonátovému zadnímu krytu v bílé, šedé nebo černé barvě přináší zvýšenou odolnost. K dispozici budou i samostatně prodávané kryty pro bezdrátové nabíjení v bílé, černé, žluté a červené barvě, které lze nasadit na zadní stranu telefonu a následně využívat s bezdrátovými nabíječkami od Nokie.

Mezi doplňkové funkce, které přicházejí na chytré telefony Lumia, patří i betaverze Nokia Glance Screen, zobrazující hodiny na displeji i ve standby režimu. Nyní tak mohou uživatelé telefonů Lumia rychlým pohledem a bez nutnosti stisknout jakékoliv tlačítko vidět, kolik je hodin a jaká je úroveň nabití baterie telefonu. Dvojité poklepání na displej pak telefon probudí, díky čemuž je snazší jej odemknout.

Telefon rovněž nabízí sadu integrovaných lokalizačních a navigačních služeb zahrnující HERE Autem+ a HERE Mapy. K dispozici jsou dále HERE Mapy s rozšířenou realitou, které je možné si stáhnout ve Windows Phone obchodě. V seznamu programů nechybí ani nástroj Data Sense, který slouží k měření přenesených dat.

Nokii Lumia 925 pro vás od dnešního dne začínáme testovat; brzy vám nabídneme videopohled a následně i plnohodnotnou recenzi. Máte–li k telefonu nějaké dotazy, využijte prostoru v komentářích.

Lumia 925 míří na český trh. Podívejte se, kde ji můžete sehnat za nejlepší cenu?

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

14 komentářů

 1. Tak jo. Kdo 925tku chtěl, tak ji již má z D a nebo odtud. Levněji a radostněji a s 32 GB. [odkaz]

 2. Já myslel, že už se tady dávno prodává :-D

 3. Přesně tak. Kdo chtěl a nebo chce, zakoupí u sousedů… A za lepší peníze a verzi 32Gb… Takže tady opět cena přestřelená a pozdě… Jako vždy…

 4. Jo a 1020 počítám tak na Vánoce. Možná ty letošní.

  • Lumia 1020 má zatím v ČR termín „někdy v průběhu Q4“, alespoň nám to dnes prozradili v sídle české Nokie.

  • V Německu píšou, že možná 30. 9.

   A jak dlouho se tam prodává 925? …

   Jinak peníze na českou Nokii celkem ujdou, ale za ně tu měla bejt už dávno…

  • fero (neregistrovaný)

   30. 9. ? Tak to je pěkně pozdě, zase se vše rve jenom amíkům …

  • Klíčový trh…

 5. Johny (neregistrovaný)

  1020 v říjnu? :D A za kolik? za 18K ne? :D ať to ten iphone nemá tak těžký :D

 6. EarL (neregistrovaný)

  „nechybí ani nástroj Data Sense, který slouží k měření přenesených dat.“

  Gratuluji WP k této vychytávce …. Za 14000,-

  • Data Sense nema nic s cenou telefonu spolecneho.Budou to mit i ostatni Lumie s aktualizaci GDR2/Amber.

 7. Nokia se ničí sama. Mobil představí za rok se začne prodávat u sousedů za dva roky za poloviční cenu u nás…

 8. Myslím, že ti dva jdou ruku v ruce…nokia se svými cenami a dobou uvedení na trh a microsoft se svým malým zájmem o vývoj aplikací.

  Nemluvě o tom strašným poměru stran (který kritizuji i u BB)

 9. locomachine

  Tý jo, to zas budou ucpaný chodníky frontama. :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).