Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 925 a notifikační dioda: Jak je to s ní doopravdy?

Nokia Lumia 925 a notifikační dioda: Jak je to s ní doopravdy?

Od nedávného představení Nokie Lumie 925 se v internetových diskuzích hojně hovořilo o nenápadném červeném světle, které se občas objevuje v horní části telefonu, nad displejem vedle firemního loga (na obrázku níže vyznačeno bílým kroužkem). Optimistické hlasy mluvily o tom, že se snad finský výrobce odhodlal u své nové vlajkové lodi návratit populární notifikační diodu. Jak se ale nakonec ukázalo, pravda je ve skutečnosti docela jiná.

 

Při bližším prozkoumání se totiž podařilo odhalit, že tlumenou červenou záři, kterou je kvůli její nízké intenzitě prakticky nemožné zachytit objektivem kamery či fotoaparátu, má na svědomí stavová dioda senzoru přiblížení. Ta se rozsvítí vždy, když je zamčený displej a zároveň je aktivní pohotovostní obrazovka, nebo při aktivním telefonním hovoru. Když dojde k zakrytí tohoto senzoru, ať už při zkoušce prstem, nebo při vložení smartphonu do kapsy, zčerná nejen displej, ale vypne se i toto světlo.

Jak se zdá, na návrat trendu notifikačních diod, si budeme alespoň u systému Windows Phone 8 ještě počkat. Útěchou nám budiž alespoň nová pohotovostní obrazovka, která jejich funkci částečně nahrazuje.

Miroslav Havlíček

12 komentářů

 1. Tomáš Slavíček

  V téhle reklamě (na začátku) dokonce bliká na Lumii 925 logo Windows: [odkaz]

  • pamätám si, že na mojej starej C5-03 takto blikalo stredové tlaičidlo(menu)..s príchodom sms a zmeškaného hovoru…bolo by fajn, keby to tak na tejto 925 naozaj bolo..

 2. fero (neregistrovaný)

  Ta notifikační dioda mě celkem chybí, snad přidá Nokia alespoň zmeškané události na display když už nic.

 3. gregoslav (neregistrovaný)

  Notifikační diodu má třeba HTC 8S, ale ukazuje pouze stav baterie. Takže dioda je stejně k ničemu kvuli omezení windows phone.

  • fero (neregistrovaný)

   U Radaru to funguje tak že svítí při nabíjení a jako notifikace zmeškaného hovoru / sms ale pouze 5 minut :(.

 4. V recenzi PhoneDog je na pozadí na stole L925, která poměrně intenzivně bliká logem Windows. Vypadá to jako notifikace. [odkaz]

  • Jiří (neregistrovaný)

   To co na lumii v pozadi blika neni logo Nokia, ale home tlačítko windows. Nicméně stačí vznést dotaz přímo na nokii a to potvrdí jestli tam notifikační dioda v jakékoliv formě je.

  • fero (neregistrovaný)

   Tak to by nebyla špatná notifikace, snad to přidaj v nějaké aktualizaci

 5. vio (neregistrovaný)

  niekedy mi pripadáte ako bulvar tj tendenčne članky na vyvolávanie flame war bez overenia faktov… 7:45 videa [odkaz]

  • To víš, jakmile to zahraniční server nenapíše na titulní stránku, tak se o tom na SM nedozvíme…

  • Tak bulvarni,vetsinou nepodlozene a spekulativni clanky o WP v podani Podzimka jsou k dispozici ihned,zajimave veci vetsinou se spozdenim a bez Podzimka.

 6. tamoadamo (neregistrovaný)

  ked telefonujem na 808čke vidím to červené a keď to zakrijem

  tak zhasne display zevraj kvoli setreniu a nechcenym dotyko

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).