Cena:

Nokia Lumia 720 se v ČR začne prodávat 15. května za 8 890 Kč

Ve vybraných zemích se od 1. dubna začaly prodávat chytré telefony střední třídy – Lumia 520 a Lumia 720, které byly představeny na únorovém Mobile World Congressu v Barceloně. Po chvílích čekání už známe i termín vybavenější Lumie 720 pro český trh. Smartphone se systémem Windows Phone 8 se u nás začne prodávat 15. května za doporučenou koncovou cenu 8 890 Kč. Na výběr bude z pěti pestrých barev.

Lumia 720 poběží na dvoujádrovém procesoru s frekvencí 1 GHz. Dále nabídne 512 RAM a 8 GB interní paměti s možností rozšíření skrze paměťové karty microSDXC. Nokia se nezapomněla pochlubit, že se jedná o její vůbec první telefon s unibody konstrukcí a právě slotem pro paměťové karty, který je možné nalézt na boku přístroje.

Stejně jako její levnější sestřička Lumia 520, nabídne také IPS WVGA displej se zvýšenou citlivostí, tentokrát však s větší úhlopříčkou 4,3 palce, navíc doplněnou o technologii ClearBlack, díky které dokáže kvalitněji zobrazit černou barvu. Zdůrazněna byla i dobrá čitelnost na přímém slunečním světle. Nad displejem najdeme širokoúhlou čočku 1,3Mpx kamerky pro videohovory a autoportréty. Za zmínku stojí i hlavní fotoaparát s rozlišením 6,7 Mpx a BSI senzorem, který se chlubí vysokou světelností f/1,9 pro pořizování slušných obrázků i za zhoršených světelných podmínek.

  

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.