TOPlist

Nokia Lumia 630/635 míří na český trh včetně verze se dvěma sloty na SIM kartu: Jaké jsou ceny?

Nokia Lumia 630 (a Lumia 635) se systémem Windows Phone 8.1 míří na český trh, a to jak ve variantě s jedním slotem na SIM kartu (+ LTE verze), tak i ve verzi dual SIM. V telefonu najdeme čtyřjádrový procesor Snapdragon 400 taktovaný na frekvenci 1,2 GHz, který doplňuje 512 MB RAM. Příliš nerozumím tomu, proč Nokia nesáhla po větší kapacitě operační paměti, která by telefonu slušela podstatně více.

Rychlý videopohled

Kapacita paměti činí 8 GB a je možné ji rozšířit paměťovou kartou microSD do velikosti až 128 GB. Kromě toho lze využít prostoru 7 GB na cloudovém úložišti OneDrive. Fotoaparát má rozlišení 5 Mpx a je schopný natáčet HD video při 30 snímcích za vteřinu. Zamrzí však absence přisvětlovací diody a chybí také přední kamerka.

IPS displej má úhlopříčku 4,5″ a rozlišení 480 x 854 px. Konektivitu tvoří microUSB pro napájení a přenos dat, 3,5″ audio konektor bezdrátovou pak Bluetooth ve verzi 4.0, Wi-Fi 802.11b/g/n a GPS/Glonass. Verze s jedním slotem na SIM kartu nabídne také podporu LTE (v tomto případě se jedná o zařízení s označením Lumia 635), u klasické Lumie 630 a dual SIM verze se budeme muset spokojit s GSM a 3G. Kapacita baterie je 1830 mAh.

  

Rozdíly ve značení

Lumia 630/635 bude na českém trhu dostupná od 15. května. Verze s jedním slotem na SIM kartu stojí 3 990 Kč včetně DPH a kromě volného prodeje telefon bude k dispozici také u O2 a Vodafone. Dual SIM verze Lumie 630 se bude prodávat za 4 190 Kč a za stejnou cenu přijde také Lumia 635, která se navíc bude pyšnit podporou LTE sítí, avšak bez podpory dual SIM. Tento model bude mít ve své nabídce také operátor Vodafone. K dispozici bude v bílé, černé, žluté, zelené a oranžové barvě, chybět nebudou ani vyměnitelné barevné kryty.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku