Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 625 dostává aktualizaci Lumia Black

Nokia Lumia 625 dostává aktualizaci Lumia Black

Minulý týden proběhla vlna aktualizací Lumia Black u mobilních telefonů Nokia Lumia 820 a 920. Počátkem tohoto týdne přináší finský výrobce radost majitelům přístrojů Nokia Lumia 625. Ta se tak stává prvním zařízením v portfoliu Nokie s 512 MB RAM, které tuto aktualizaci dostává.

 

V České republice je již aktulizace podle oficiálních stránek Nokie dostupná pro telefony Nokia Lumia 625, zakopené jak u mobilního operátora Vodafone, tak ve volném prodeji. Přehled novinek obsažených v tomto updatu jsme přinesli v dřívějším článku, Lumia 625 se oproti vyšším modelům nedočkala oblíbené funkce Glance Screen, Nokia podporu této funkce podmiňuje displejem s technologií Clear black. Rovněž se majitelé Lumie 625 nedočkají aplikací Nokia Beamer a Nokia Refocus, které vyžadují minimálně 1 GB RAM.

 

Dá se předpokládat, že ostatní telefony Nokia Lumia, zejména velmi oblíbená Lumia 520, se aktualizace dočkají v následujících dnech až týdnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

22 komentářů

 1. Docela by mě zajímalo, proč přeskočili Lumii 720

  • vzhledem k tomu že Lumii 625 považuje Nokia za nástupce 720 tak se mi zdá, že jí nepřeskočili :)

  • A hlavne L625ka je predsa len novšia, tak ako L1020, L925ka dostali skôr aktualizáciu ako L820 a L920.

  • Aha. Měl jsem z to, že se aktualizace vydává podle systematického číslování nezávisle na stáří :)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   652 je nástupce 720ky jen spřimouřením obou očí.

   Obecně Ona Nokie udělala takový relaunch nebo rollback.

   Řada 520,620,720,820,920 byla ucelená. Nová řada x25 je občas dost divná. 625 vs 720 no… 720 je lehčí , menší a má lepší foťák ale budiž. Horší to je s 820 a 920 . 820ka nástupce nemá a 925ka jako nástupce 920 selhává s pamětí kde verze s 32GB je jen pro operátory.

  • MARTIN P.: s tím naprostý souhlas. Proto jsem taky psal „Nokia považuje“ ;)

  • o L825 sa hovori dlhsie, ale boli spekulacie FHD diplay a podobne, je mozne, ze pride az ku konci roka s WP8.1

 2. matyas89 (neregistrovaný)

  Zajimalo by me kdy vyjde GDR3 na Samsung Ativ S?

 3. jakuba (neregistrovaný)

  Pochopil jsem správně, že Black na 625 nebude mít tu aplikaci na zaostřování fotek a ještě nějakou díky malé RAM – 512 MB?

 4. Nokia Lumia 620 má Glancescreen – v té Black aktualizaci by mělo být umožněno zobrazovat na GS i notifikace (že ano?), proč to tedy najednou nejde kvůli absenci ClearBlack displaye? Jaký je rozdíl mezi zobrazováním hodin a notifikací?

  • Velda (neregistrovaný)

   Zřejmě ClearBlack není konveční LCD. Je přece šílenost mít Glance Screen na LCD displeji (bez lokálního stmívání a bez dynamického kontrastu).

  • Velda (neregistrovaný)

   Tu ej to kdyžtak rozebráno více dopodrobna.

  • Proč? Nastavil jsem mámě, aby se jí Glance Screen objevil jen když nad telefonem mávne rukou – když má špinavá ruce, tak by bez sáhnutí na telefon okamžitě zjistila, jestli jí někdo psal nebo volal nebo kolik je hodin. Ne?

  • Proste lowendy GlanceScreen 2.0 nepodporuje no. Rovnako ako 520, 625 a iné :)

  • Otázkou je proč :-). Hodiny to zobrazí, notifikace ne. Velmi smutné, nemyslíte?

  • Jakub Karásek

   TO Jirkoun: Jak jste přišel na to, že L620 nebude mít notifikace? Lumia 620 má narozdíl od L625 displej Clearblack, tudíž aktualizace se bude týkat i GlanceScreen v celé jeho parádě.

  • @Kuba: Já jsem koukal na jeden zdroj a tam to Clear Black nebylo uvedeno, ale teď jsem zjistil, že máte pravdu, tak to bude mít maminka radost. Díky :-).

 5. JirkaSnake (neregistrovaný)

  Já mam 820ku a ještě BLACK nemam. mam country variant nechápu

 6. Rypicong (neregistrovaný)

  mám 625, nainstalováno a zatím super…

 7. Tomáš (neregistrovaný)

  Na 520 má byt glance screen podle fb Nokia.

  • No, Nokia se tam vyjádřila dost kostrbatě – není z toho poznat, zda potvrzuje, že bude i na 520 vydána aktualizace Black nebo zda bude Glance Screen – já jsem to z jejich vyjádření pochopil spíš jako první způsob. Co bys chtěl po českém zastoupení Nokie…

  • Jakub Karásek

   Nokia tuto zprávu napsala dosti nešťastně, také jsem si z jejich vyjádření vyvodil, že Lumia 520 dostane Glance Screen. Nyní se přikláním k variantě, že mysleli pouze aktualizaci Lumia Black, což dává větší smysl. Když Glance nedostala L625, těžko ji přidají do L520

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).