Nokia Lumia 520 a 720 na prvních renderech: Levné Windows Phone 8

Nokia zatím uvedla tři smartphony s novými Windows Phone 8 a to Lumie 620 (preview), 820 (recenze) a 920 (recenze). Ačkoliv od představení uběhla již poměrně dlouhá doba, oficiální dostupnost v České republice je stále posunována a momentálně se odhaduje na první polovinu března. I přes tuto skutečnost se na letošním veletrhu MWC dočkáme dalších zařízení s Windows Phone 8 a mezi ně bude patřit i dvojice modelů Lumia 520 a 720, jejichž finální podoba se nyní ukázala světu na uniklých renderech.

Nokia Lumia 520

Nižší model nabídne čtyřpalcový displej se zvýšenou citlivostí, což stejně jako u modelů Lumia 820 a 920 zajistí možnost telefon ovládat třeba v rukavicích. Srdcem zařízení se stane dvoujádrový procesor od Qualcommu a sekundovat mu bude 512 MB operační paměti. Na zadní straně se bude nacházet čočka 5Mpx fotoaparátu, načež pořízené fotografie i další data uložíte do 8GB interního úložiště rozšířitelného microSD kartami. Pokud vás právě napadlo, že výbavou Lumia 520 převyšuje model Lumia 620, pak naprosto souhlasíme a proto také nad údajnými specifikacemi vznášíme pochybnosti.

 Nokia Lumia 720

Nokia Lumia 720 nabídne 4,3palcový displej s technologií Clear Black a WVGA rozlišením. To je zároveň pravděpodobně největší rozdíl oproti Lumii 520, jelikož v otázce hardwaru se oba modely shodují. Další odlišností je fotoaparát, který nabídne atypické rozlišení 6 Mpx a oproti nižšímu modelu nebude chybět ani přední 2Mpx snímač určený především pro videohovory.

 

Fotografie zařízení zveřejnil na svém Twitteru tým @evleaks, který má na svědomí také únik finální podoby HTC One. Na rozdíl od snímků jsme poněkud skeptičtí k pravdivosti údajných specifikací, na jejich potvrzení či vyvrácení však budeme čekat již jen pár dní, jelikož oficiální představení proběhne na veletrhu MWC a naše redakce u toho samozřejmě nebude chybět.

 

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku