Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 1820 by mohla přijít s QHD displejem a výkonným Snapdragonem 805

Nokia Lumia 1820 by mohla přijít s QHD displejem a výkonným Snapdragonem 805

Po včerejší smršti novinek o systému Windows Phone 8.1 a premiéře několika nových Lumií (930, 630 a 635) tu máme spekulaci ohledně dalšího top modelu, který by v budoucnu mohl doplnit portfolio Nokie. V databázi aplikace GFXBench se totiž objevilo tajemné zařízení s kódovým označením Qualcomm LIQUID, které poháněl právě quad-core procesor Snapdragon 805 s jádry Krait 450 a grafickým akcelerátorem Adreno 420.

Rozlišení zařízení bylo atypických 800 x 1422 px, což je pro testovací prototypy zcela běžné. I když se telefon v benchmarku objevil pod označením LIQUID, některé zdroje upřesnili, že by se mělo jednat o chystanou Lumii 1820, která má disponovat 5,2″ displejem s QHD rozlišením (1440 x 2560 px, neplést s qHD). Veškeré zprávy se zatím drží pouze na úrovni spekulací a v redakci nám takto vysoké rozlišení přijde naprosto zbytečné, jelikož Full HD dnes naprosto dostačuje, nicméně je docela možné, že se v průběhu tohoto roku takto výkonné Lumie opravdu dočkáme.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

  1. konečne nejake informacie o nej :D

  2. Jestli bude mít uhlopříšku 5,2″, tak nechápu vydání Lumie 930. O 2″ větší displej a mnohonásobně lepší parametry (není podstatné k čemu) udělají z 930 zbytečný okrajový model.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).