Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 1520V: Přijde Nokia s menší verzí Lumie 1520? (spekulace)

Nokia Lumia 1520V: Přijde Nokia s menší verzí Lumie 1520? (spekulace)

V současnosti jsou velice populární tabletofony a podle analytiků společnosti Deloitte tomu tak i nadále bude, v letošním roce by podle predikce měly jejich prodeje tvořit čtvrtinu prodaných smartphonů. Naštěstí výrobci myslí i na uživatele, kteří netouží nosit po kapsách zařízení zvící malého tabletu a produkují zmenšené verze svých vlajkových lodí. Přidá se k Samsungu Galaxy S4 Mini nebo Sony Xperii Z1 Compact i Nokia?

  

Čínský server wpbar.cn přišel s informací, že Nokia chystá zmenšenou verzi svého tabletofonu Lumia 1520 s přízviskem V. Miniaturizace by se měla týkat pouze těla přístroje, hardware by měl zůstat až na drobné výjimky totožný, stejně tak i Full HD rozlišení displeje. Ten by se měl podle čínského zdroje smrsknout pod 5 palců, spekuluje se o úhlopříčce 4,3 palců. Při takovéto konfiguraci by to znamenalo jemnost 513 PPI (413 PPI v případě použití AMOLED displeje s pentile maticí). Procesorem má být Qualcomm Snapdragon 800, operační pamět má mít hodnotu 2 GB, uživatelská paměť pak 32 GB bez možnosti jejího rozšíření paměťovými kartami. Baterie by měla nabídnout úctyhodnou kapacitu 3 000 mAh, operačním systémem má být Windows Phone 8.1. U fotoaparátu se počítá s poklesem rozlišení z 20 Mpx na 14 Mpx.

 

Zdrojová stránka přichází s tipem, že toto zařízení by mohlo být mezinárodní verzí telefonu Nokia Lumia 929, který je sice určený pro americký trh, ale podle posledních zpráv se objevil i na populárním čínském internetovém obchodě TaoBao. Nokia Lumia 929 bude mít displej o úhlopříčce 5 palců, ostatní parametry mají být Lumii 1520, respektive její nepotvrzené zmenšené verzi, podobné. Na internetu se objevilo nové video tohoto očekávaného modelu.

Budeme zvědaví, zda se v budoucnu tyto spekulace potvrdí, či vyvrátí. Na jednu stranu by Nokia udělala pořádný nepořádek v číslování svých modelů, na druhou stranu Nokia Lumia 1520, zabalená v drobnějším kabátku, by jistě udělala radost nejednomu mobilnímu nadšenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments