Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 1520: Prodejní cena unikla ještě před oficiálním představením

Nokia Lumia 1520: Prodejní cena unikla ještě před oficiálním představením

Aktualizováno 21. října, 13:20

Jeden z čínských internetových obchodů předčasně zveřejnil cenu Lumie 1520, která bude zítra představena. Tabletofon byl naceněn na 4 999 Yuanů, což je v přepočtu zhruba 15 460 Kč. Pokud k částce připočítáme ještě clo a DPH, vyjde nám, že by se u nás Lumia 1520 mohla prodávat za cenu v rozmezí 17 až 18 000 Kč. Levná tedy rozhodně nebude a doufáme, že se jejího uvedení do prodeje dočkáme ještě před Vánocemi.

 
Twitter kanál @evleaks před několika minutami (16:45) zveřejnil oficiální render Lumie 1520 včetně speciálního NFC Treasure tagu

Aktualizováno 8. října, 13:15

S dalším týdnem tu máme i novou sadu fotografií chystaného tabletofonu Nokia Lumia 1520, jehož oficiálního představení se dočkáme už za čtrnáct dní na tiskové konferenci Abú Dhabí. Kromě tohoto modelu má údajně Nokia představit ještě další čtyři novinky, mezi kterými údajně nemá chybět ani tablet s Windows RT.

  

Aktualizováno 5. října, 00:05: Lumia 1520 v červené barvě

Twitter kanál @evleaks zvěřejnil render chystané červené varianty tabletofonu Lumia 1520. Zdá se tedy, že se Nokia bude držet svého nepsaného pravidla, a stejně jako předchozí modely, i šestipalcovou novinku nabídne v několika pestrých variantách. Z dříve uniklých snímků víme o černé verzi, ale s největší pravděpodobností se dočkáme i žluté a bílé. Připomínáme, že oficiálního představení se dočkáme 22. října.

Původní text: Lumia 1520 o sobě dává vědět na další uniklé fotografii

Nokia Lumia 1520 s šestipalcovým fullHD displejem a čtyrjádrovým procesorem Snapdragon 800 se objevila na nové fotografii, kde si poměrně detailně můžeme prohlédnout hlavní obrazovku a samotný zobrazovací panel. Oficiálního představení bychom se měli dočkat 22. října, na kdy má Nokia naplánovanou tiskovou konferenci (více informací).

Původní text: Nokia Lumia 1520: Prohlédněte si sérií fotografií vývojového prototypu

Není tajemstvím, že Nokia připravuje odhalení šestipalcového telefonu, který se označuje jako Lumia 1520. Uniklo již několik obrázků zařízení, ale server Verge přinesl včera sérii kvalitních fotografií. Na snímcích je telefon porovnáván se Sony Xperia Z a díky tomu si můžeme udělat obrázek o tom, jak je ve skutečnosti zařízení veliké. Autor fotografií tvrdí, že telefon má 2 GB paměti RAM, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800, šestipalcový displej s rozlišením 1080 x 1920 px (fullHD), 32 GB interní paměti a slot na microSDXC karty.

Na zadní straně je vystouplý fotoaparát, podobně jako na modelu Lumia 925 a odpovídá tiskové fotografii, která unikla minulý týden. Poslední aktualizace Windows Phone 8, známá pod označením General Distribution 3 (GDR3), je instalovaná na fotografovaném zařízení a ukazuje další řadu dlaždic, která přibude s podporou rozlišení 1080p.

Zatím nejsou známy žádné další změny a vylepšení pro zařízení s většími displeji. Minulý týden však došlo k úniku informací o plánované aktualizaci GDR3, kde jsme mohli vidět vylepšený režim do automobilu, zámek rotace displeje, upravený multitasking a možnost přiřadit vlastní vyzvánění ke konkrétním upozorněním.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.