Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 1020: Takhle fotí a nahrává video nová královna fotomobilů

Nokia Lumia 1020: Takhle fotí a nahrává video nová královna fotomobilů

Nokia včera na tiskové konferenci v New Yorku představila novou královnu fotomobilů – model Lumia 1020. Po hardwarové stránce se jedná o téměř stejně vybavený kousek jako v případě dříve odhalené Lumie 925 „Catwalk“, hlavním lákadlem v tomto případě bude 41Mpx PureView fotoaparát. Čip s takto vysokým rozlišením disponuje optickou stabilizací obrazu přímo na objektivu, šesti fyzickými čočkami s výbornou světelností f/2.2.

Už teď se těšíme, až si v redakci kvality tohoto telefonu budeme moci vyzkoušet a přesvědčit se, zda opravdu fotí tak dobře, jak Nokia slibuje. Krátce po oficiální prezentaci finský výrobce zveřejnil několik ukázkových fotografií, které prý nebyly nijak upraveny. Kvalita snímků je skvělá a zdá se, že výborné výsledky optika podává i v horších světelných podmínkách.

  

  
Takhle fotí Nokia Lumia 1020. Snímky v původním rozlišení si můžete stáhnout zde.

  
Další snímky najdete na oficiálním blogu společnosti Nokia

Ukázková videa ve fullHD rozlišení

Zdá se, že si telefon velmi dobře poradí i se záznamem videa ve fullHD rozlišení. Díky vylepšení Rich Recording a přítomnosti dvojice reproduktorů, by měl být záznam zvuku podstatně kvalitnější než u jiných telefonů. Nokia přímo upozornila, že Lumia 1020 se skvěle hodí pro nahrávání během koncertů.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. ... (neregistrovaný)

  Čip s takto vysokým rozlišením disponuje optickou stabilizací obrazu přímo na objektivu, šesti fyzickými čočkami s výbornou světelností f/2.0. . Nie náhodou f/2.2 ?

 2. JIŘÍ HRMA: už jsem to jednou psal – máte v katalogu špatně rozlišení.

 3. Máte pravdu – díky za upozornění, opraveno.

 4. fero (neregistrovaný)

  Fotky geniální, to video třeba to poslední jak to uplně přiblíží ani se to trošku netřepe, neskutečné. Ale spíše se těším na fotky od novinářů třeba srovnání s N808, fotky přímo od Nokie nemají ten důkaz, to porovnání.

 5. cechi (neregistrovaný)

  mobil je zařízení na focení a natáčení? vida, měl bych přehodnotit přístup ke svému telefonu.

  moje omnia 7 fotí špatně, ale já chci od telefonu jiné fičury. hodně štěstí do nokie při prodávání tohohle majstrštyku.

  • Stejně tak jako dřív mobil nebyl na prohlížení internetu. Kde jsem teď?

  • Jenda Lumia 800 (neregistrovaný)

   CECHI: že tě to baví rozjíždět pod články WP a Nokie pořád nějaký flame. Jdi si radši vychvalovat S4 a Note2 či HTC ONE do jiné diskuze. Ahoj a ať tě šipka ZPĚT nepraští do prdele až budeš odcházet. :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).