Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 1020: Takhle fotí a nahrává video nová královna fotomobilů

Nokia Lumia 1020: Takhle fotí a nahrává video nová královna fotomobilů

Nokia včera na tiskové konferenci v New Yorku představila novou královnu fotomobilů – model Lumia 1020. Po hardwarové stránce se jedná o téměř stejně vybavený kousek jako v případě dříve odhalené Lumie 925 „Catwalk“, hlavním lákadlem v tomto případě bude 41Mpx PureView fotoaparát. Čip s takto vysokým rozlišením disponuje optickou stabilizací obrazu přímo na objektivu, šesti fyzickými čočkami s výbornou světelností f/2.2.

Už teď se těšíme, až si v redakci kvality tohoto telefonu budeme moci vyzkoušet a přesvědčit se, zda opravdu fotí tak dobře, jak Nokia slibuje. Krátce po oficiální prezentaci finský výrobce zveřejnil několik ukázkových fotografií, které prý nebyly nijak upraveny. Kvalita snímků je skvělá a zdá se, že výborné výsledky optika podává i v horších světelných podmínkách.

  

  
Takhle fotí Nokia Lumia 1020. Snímky v původním rozlišení si můžete stáhnout zde.

  
Další snímky najdete na oficiálním blogu společnosti Nokia

Ukázková videa ve fullHD rozlišení

Zdá se, že si telefon velmi dobře poradí i se záznamem videa ve fullHD rozlišení. Díky vylepšení Rich Recording a přítomnosti dvojice reproduktorů, by měl být záznam zvuku podstatně kvalitnější než u jiných telefonů. Nokia přímo upozornila, že Lumia 1020 se skvěle hodí pro nahrávání během koncertů.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
... (neregistrovaný)
Anonym
... (neregistrovaný)
Offline

Čip s takto vysokým rozlišením disponuje optickou stabilizací obrazu přímo na objektivu, šesti fyzickými čočkami s výbornou světelností f/2.0. . Nie náhodou f/2.2 ?

Andreas
Uživatel
Andreas
Offline

JIŘÍ HRMA: už jsem to jednou psal – máte v katalogu špatně rozlišení.