Nokia Lumia 1020 se stala základem pro teleskop vytvořený na 3D tiskárně

Hlavní devizou Nokie Lumia 1020 (recenze) je výtečný 41Mpx PureView fotoaparát. Právě díky němu se stala klíčovou součástí nového projektu zvaného Ultrascope. Jde o teleskop, který je možné vytisknout na 3D tiskárně za zlomek ceny dnešních produktů tohoto druhu. Za vším stojí Open Space Agency, jejímž zakladatelem je James Parr. Ten o Ultrascope prohlásil, že si veškerou potřebnou dokumentaci a software si může kdokoliv volně stáhnout a následně si jej vytisknout pomocí 3D tiskárny.

 

Podle něj se jedná o zcela novou příležitost pro jedince, které vesmír fascinuje a mohou pomocí třínohého teleskopu dojít i ke zcela novým objevům na noční obloze. Současně také doufá, že se podaří dát dohromady přinejmenším stovky zařízení.

   

V současnosti je celý projekt ve fázi beta testu, do nějž se můžete přihlásit zde. Zapojil se i samotný Microsoft, který pomáhá připravit aplikaci pro propojení Lumie 1020 a Ultrascope. Během následujícího roku a půl by se také měly objevit sofistikovanější modely uzpůsobené pro více smartphonů a jsme tak zvědaví, s čím se Open Space Agency vytasí. O tomto projektu totiž určitě neslyšíme naposledy.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

Jeden komentář

  1. Dalibor (neregistrovaný)

    no, asi o projektu slysime naposledy, protoze kdo ma trochu povedomi o astrofoto, tak si dokaze predstavit, o zhruba jak velkou 3,14covinu na kvadrat se jedna.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *