Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 1020: První várka příslušenství k nové fotokrálovně

Nokia Lumia 1020: První várka příslušenství k nové fotokrálovně

Telefony značky Nokia se zatím nemohou pochlubit takovou podporou výrobců nejrůznějšího příslušenství jako například konkurenční iPhone, o to víc se ale v tomto ohledu snaží sama finská společnost. Svědčí o tom i připravované příslušenství pro nedávno představený model Lumia 1020 s 41Mpx fotoaparátem.

 

Už v původním článku jsme vás informovali o chystaném krytu pro snadnější úchop a delší výdrž baterie při fotografování, jehož cena byla v USA stanovena na 79 dolarů (cca 1900 Kč s DPH). Nyní k němu přibyly také první obrázky dalšího pouzdra, které podobně jako u modelu Lumia 925 umožní telefonu spolupracovat s bezdrátovými nabíječkami standardu Qi.

 

Také třetí zařízení spadá do kategorie obalů a krytů. Jedná se o kožené pouzdro, jehož jedinou, avšak velice důležitou funkci bude ochrana telefonu při běžném používání. Nabídne dokonce odklápěci krytku v oblasti fotoaparátu, abyste jej ani při pořizování snímků nemuseli odkládat.

 

Pouze u zmíněné trojice ale určitě nezůstane. Obzvášť pokud se Nokii podaří s novinkou zaujmout výraznější podíl zákazníků, mohli bychom se v budoucnu dočkat zajímavých doplňků nejen od ní, ale i od výrobců třetích stran.

Miroslav Havlíček

13 komentářů

 1. Miky (neregistrovaný)

  jNic nového, to už jsem četl včera na Palmserveru

  • XX (neregistrovaný)

   Jednodenní zpoždění není nic hrozného … horší je, když jim trvá ty novinky přepisovat týden :)

 2. no nevim jestli se jí podaří zaujmout větší počet uživatelů s cenovkou atakující 20 000,- kč

  • XX (neregistrovaný)

   Volný prodej moc lidí asi nezaujme ale např. v USA si většina lidí bere telefon společně s 2-letým úvazkem a to už vyjde Lumia na nějakých 5-6 tisíc, to není tak zlé :)

  • Martin II (neregistrovaný)

   Operatori este zvyknu pribalit nejake to prislusenstvo navyse. Pri Lumii 920 to bola nabijacia poduska a pri tejto bude AT&T pribalovat ten fotograficky grip-kryt.

  • Miky (neregistrovaný)

   Prý to má stát pod 15K. To by ještě šlo

  • Velda (neregistrovaný)

   Ale jsou i lidi, co jsou schopní si koupit za tolik peněz iPhone nebo Galaxy S a to je ještě horší. ;-) A kolik jich je!

  • Miroslav Havlíček

   V USA bude 1020 s úvazkem na dva roky od AT&T stát 300 USD, což je o 100 více než HTC One, Blackberry Q10 nebo nejlevnější varianty iPhonu 5 a Samsungu Galaxy S4. Nebude to mít tedy rozhodně lehké.

  • Martin II (neregistrovaný)

   @MIROSLAV HAVLÍČEK; Pre upresnenie za 200$ je iPhone zo 16GB ulozneho priestoru. Ten iPhone s 32GB je takisto za 300$ ako aj Samsung Note II.

  • fero (neregistrovaný)

   Blikcvak kde bereš 20 tis? Na At&t je za 659$

 3. Martin II (neregistrovaný)

  To je nic, cajicek…

  Mne sa paci toto prislusenstvo k Lumii 1020:

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).