Sledujte nás na YouTube

Nokia Lumia 1020: První várka příslušenství k nové fotokrálovně

Telefony značky Nokia se zatím nemohou pochlubit takovou podporou výrobců nejrůznějšího příslušenství jako například konkurenční iPhone, o to víc se ale v tomto ohledu snaží sama finská společnost. Svědčí o tom i připravované příslušenství pro nedávno představený model Lumia 1020 s 41Mpx fotoaparátem.

 

Už v původním článku jsme vás informovali o chystaném krytu pro snadnější úchop a delší výdrž baterie při fotografování, jehož cena byla v USA stanovena na 79 dolarů (cca 1900 Kč s DPH). Nyní k němu přibyly také první obrázky dalšího pouzdra, které podobně jako u modelu Lumia 925 umožní telefonu spolupracovat s bezdrátovými nabíječkami standardu Qi.

 

Také třetí zařízení spadá do kategorie obalů a krytů. Jedná se o kožené pouzdro, jehož jedinou, avšak velice důležitou funkci bude ochrana telefonu při běžném používání. Nabídne dokonce odklápěci krytku v oblasti fotoaparátu, abyste jej ani při pořizování snímků nemuseli odkládat.

 

Pouze u zmíněné trojice ale určitě nezůstane. Obzvášť pokud se Nokii podaří s novinkou zaujmout výraznější podíl zákazníků, mohli bychom se v budoucnu dočkat zajímavých doplňků nejen od ní, ale i od výrobců třetích stran.

Miroslav Havlíček

13 komentářů

 1. Miky (neregistrovaný)

  jNic nového, to už jsem četl včera na Palmserveru

 2. blikcvak (neregistrovaný)

  no nevim jestli se jí podaří zaujmout větší počet uživatelů s cenovkou atakující 20 000,- kč

  • XX (neregistrovaný)

   Volný prodej moc lidí asi nezaujme ale např. v USA si většina lidí bere telefon společně s 2-letým úvazkem a to už vyjde Lumia na nějakých 5-6 tisíc, to není tak zlé :)

  • Martin II (neregistrovaný)

   Operatori este zvyknu pribalit nejake to prislusenstvo navyse. Pri Lumii 920 to bola nabijacia poduska a pri tejto bude AT&T pribalovat ten fotograficky grip-kryt.

  • Miky (neregistrovaný)

   Prý to má stát pod 15K. To by ještě šlo

  • Velda (neregistrovaný)

   Ale jsou i lidi, co jsou schopní si koupit za tolik peněz iPhone nebo Galaxy S a to je ještě horší. ;-) A kolik jich je!

  • Miroslav Havlíček (neregistrovaný)

   V USA bude 1020 s úvazkem na dva roky od AT&T stát 300 USD, což je o 100 více než HTC One, Blackberry Q10 nebo nejlevnější varianty iPhonu 5 a Samsungu Galaxy S4. Nebude to mít tedy rozhodně lehké.

  • Martin II (neregistrovaný)

   @MIROSLAV HAVLÍČEK; Pre upresnenie za 200$ je iPhone zo 16GB ulozneho priestoru. Ten iPhone s 32GB je takisto za 300$ ako aj Samsung Note II.

  • fero (neregistrovaný)

   Blikcvak kde bereš 20 tis? Na At&t je za 659$

 3. Martin II (neregistrovaný)

  To je nic, cajicek…

  Mne sa paci toto prislusenstvo k Lumii 1020:

  [odkaz]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *