Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 1020: Podívejte se na úžasné záběry Krakova

Nokia Lumia 1020: Podívejte se na úžasné záběry Krakova

Polské zastoupení Nokie zveřejnilo na svém YouTube kanále atraktivní video zachycující různé kouty polského města Krakov z ptačí perspektivy. Již v minulosti jste mohli vidět části tohoto videa, nyní se však můžete podívat na finální výsledek.

 

Nokia zvolila zajímavý způsob, jak předvést funkci optické stabilizace svého zařízení a další vymoženosti fotoaparátu. Lumia 1020 skvěle zachycuje změnu podnebí, hlavně střídání dne a noci, obzvláště pěkný je západ slunce. A nezapomeňte přepnout na HD nebo fullHD rozlišení.

Doporučujeme nadále sledovat YouTube kanál polské Nokie, jelikož dle informací toto video rozhodně nepatří mezi poslední. I v dalších klipech se bude k natáčení používat Lumia 1020 (recenze), která se pyšní 41Mpx fotoaparátem s technologií PureView, procesorem Qualcomm Snapdragon S4 taktovaným na 1,5 GHz, 2 GB RAM a úhlopříčkou displeje činících rozumných 4,5″ s WXGA rozlišením.

Michael Krahulec

16 komentářů

 1. Stejně se ten obraz klepe, nejvíc to je vidět v 0:55..

 2. Král fotografů (neregistrovaný)

  Není nad to, když je tam optická stabilizace obrazu a obraz není roztřesený, jen se klepe nebo vlní nebo jak to nazvat, prostě z bláta do louže. No hlavně je to pure a má to moc proužků, takže tím víc je to Adidas že :)))

 3. tak tohle bych radši ani nevypouštěl do světa, vždyť je to tragédie. Pořád se to trvá a vlní že se na to nedá ani koukat.

 4. Radšej by som zmenil nadpis článku.

 5. natáčení v 1080 telefon očividně moc nedává, vlní se to, věřím, že kdyby to natočili v nižším rozlišení, bylo by to o parník lepší..

  navíc je vidět, že je to natočené v 30fps a je to naparsovnané na 25 nebo obráceně a není udělaný pulldown, takže to video poskakuje. To je ale amatéřina tvůrců, za to telefon nemůže (viděl jsem jiná videa a to poskakování tam nebylo, pouze vlnění)

 6. Vidím že je zde opět samý „odborník“, výslednou kvalitu neovlivnil ani tak telefon, jako fakt že je to natočené z Quadrokoptery (hexy či OPTO)na které je telefon nějakým způsobem připevněn. Za tyhle nežádoucí efekty může spíš špatně vyřešené uchycení telefonu k modelu coptery, a s tím spojené přenosy vibrací, popř nepoužití Gimbalu atd, tohle není věc co je snadné vychytat a problém s „želé efektem“ a vibracemi mají i kvalitní kamery se stabilizací typu Gopro ale i jiné profi kamery či fotoaparáty….. kdo se touto problematikou nikdy nezabýval těžko může vědět jaká alchymie tohle je..

  • Král fotografů (neregistrovaný)

   Ty jsi totálně mimo, snad to tak mimo neděláš i doma na záchodě :)

  • Presne tak. Natáčanie zo vzduchu nie je sranda. Sám som natáčal z helikoptér T-Rex 450 a T-Rex 600. Výsledok je náhodou perfektný vzhľadom na vibrácie, ktoré sú tam. Aby ste mali s čím porovnávať, pozrite si napríklad toto video:

   [odkaz]

   Je to natacane z niecoho takehoto:

   [odkaz]

 7. Musím tedy říct, že to video je fakt tragédie… Nechápu že se s tím ještě může někdo chlubit…

  • Kup si profi kamerku a dej ji na helikopteru,video nebude o nic lepsi nez toto z L1020.Video je opravdu vynikajici.

  • Dle mého mohli reklamu udělat i jinak. Nokia si zde ukousla moc velké sousto, které nějak nedokázala sníst.

   Zvlášt, když je tak těžké natočit video ze vzduchu i profikameru.

 8. Vindis (neregistrovaný)

  Jako reklama na optickou stabilizaci je to hrůza. Vždyť se to tam pořád jenom vlní. Optická stabilizace o tom, aby se toto nedělalo.

  Ale abych nekritizoval, tak na mobil je to slušný výsledek. U jiných by se to vlnilo ještě více.

 9. ako o fotkach sa nebavim ale video nataca iphone urcite krajsie…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).