Domů » Bleskovky » Kvůli nebezpečné nabíječce se zdrží dodávky Nokia Lumia 2520 v Evropě

Kvůli nebezpečné nabíječce se zdrží dodávky Nokia Lumia 2520 v Evropě

Prozatím jediný tablet finské Nokie, Lumia 2520 s Windows RT na palubě, se u nás prozatím neprodává, nicméně na několika evropských trzích již dostupný je. Tedy vlastně byl, neboť Nokia aktuálně stahuje všechny tyto tablety z obchodů v Rakousku, Dánsku, Finsku, Německu, Rusku, Švýcarsku a Velké Británii. Viníkem je přiložená cestovní nabíječka AC-300, která může uživateli způsobit šok elektrickým proudem.

  

Vlastníky tohoto tabletu Nokia informovala na základě interních testů kvality, které odhalily, že v některých případech se po zapojení nabíječky do zásuvky může oddělit její plastový kryt, čímž dojde k obnažení vnitřních součástí, které mohou způsobit úraz elektrickým proudem. I když prozatím není nahlášen žádný incident tohoto typu, Nokia pro jistotu stáhla své výrobky z prodeje a současným majitelům doporučuje, aby cestovní nabíječku nepoužívali, neboť kvalita a bezpečnost je podle omluvného vyjádření Nokie hlavní prioritou společnosti. Nokia aktuálně naléhavě pracuje na odstranění závad a v blízké budoucnosti patrně dojde k bezplatné výměně nabíječky za novou.

  

Tablety Lumia 2520, prodávané na americkém kontinentě, mají přiložený jiný typ nabíječky a tento problém se jich netýká, nicméně AC-300 byla v amerických obchodech prodávána jako volitelné příslušenství a rovněž došlo k jejímu stažení z prodeje. Naštěstí je tato nabíječka přikládána pouze k Lumii 2520, takže majitelů ostatních zařízení od Nokie se tato zpráva netýká.

Aktualizováno v 11:00: Od českého zastoupení společnosti Nokia jsme dostali informaci, že na výše uvedených trzích nedochází ke stahování tabletu z prodeje, ale pouze se dočasně opozdí dodávky dalších kusů právě do té doby, dokud nedojde k nápravě napájecího adaptéru. „Ačkoliv nebyly potvrzené žádné případy úrazu, kvalita a bezpečnost produktů jsou hlavní prioritou společnosti Nokia,“ dodává Jo Harlow ze společnosti Nokia.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  No, jednu výhodu to má – než se dostane na český trh, budou za oceánem už prodávat nový model (nějakou 2525), což alespoň tomuto značně srazí prodejní cenu.

 2. Mirek (neregistrovaný)

  Nemam v posledni dobe moc casto do cineni s vyrobky Nokia, takze nechci zas moc generalizovat… Ale pripadne mi, ze kvalita jde dolu. Kdyz jsem cetl vyse uvedene, vzpomnel jsem si na svuj nedavny nakup teleskopickeho kapacitniho stylus od Nokie (v solidnim kamennem obchode ve velkem nakupnim centru)…

  Rozpadl se na dva kusy jen jsem jej pred obchodem vybalil a zkusil pouzit. A to jsem si rikal ze koupi znackoveho vyrobku neprohloupim…

 3. kraken (neregistrovaný)

  Aspoň to stiahnu s trhu ked vedia o probleme. Nie ako niektoré firmy. Vedia o probleme a tvaria sa ze nic sa nedeje.

 4. Kuba (neregistrovaný)

  Ježiš, tak Nokia vyrobila vadnou nabíječku. Hlavně že telefony od Samsungu a Applu začínají samovolně hořet, ale to nikdo neřeší. Toto je fak intelegience hodná českého národa.

  • Ano, máme zde exemplární příklad:)

   Ad „nikdo neřeší“, jak tohle můžeš napsat? Pak tedy věř, OKAMŽITĚ, jakmile se u Samsungu nebo Apple (i jiných globálně významných) něco podobného objeví, rozjede se neskutečná mašinérie… asi si to neumíš ani představit.

   A mimochodem, asi ti zcela ušlo, že ty potíže souviseli buďto s neoriginálním příslušenstvím nebo nevhodným užitím->lidská blbost daného jedince.

   Vadná nabíječka je pro Nokii ostuda. Nikoli, že si nějaký blbeček nabíjí telefon za 15k nabíječkou za 0,2k…

  • Ostuda? Je to prostě jen vadná nabíječka. Jiní výrobci mají také chyby. Ale já vím. Samsungu a Applu se nikdy nic nestalo a vždy bylo všechno v pohodě, že…

 5. Sissi (neregistrovaný)

  Nech pribalia nejaku lacnu ale osvedcenu nabijacku a je po probleme.

 6. НКВД (neregistrovaný)

  Jde taky o to, ze na vetsine trhu nejsou uzivatele idioti a kdyz vidi, ze pri vytahovani nabijecky ze zasuvky dojde k oddeleni plastoveho krytu, asi cely zhavy nezacnou po tom plosnaku jezdit prsty, uzivajic si eroticno odhalene nabijecky. Mimochodem tento problem se mi stal i s kopii nabijecky k iPhonu ( samotna vidlice byla pripojena k plosnaku pres dve takove pruzinky, ktere pridrzovaly samotne koliky vidlice… kdyz jsem to videl otevrene, jako cloveka elektrotechnicky vzdelaneho me omyli :D

 7. Mihály (neregistrovaný)

  Ešte šťastie že nedošlo k zraneniu spotrebiteľa

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).