Domů » Bleskovky » Nokia HERE bude předvídat dopravní situaci až 12 hodin dopředu

Nokia HERE bude předvídat dopravní situaci až 12 hodin dopředu

Mapová a navigační divize HERE od finské Nokie oznámila novou funkci, která bude předvídat stav na silnicích v následujících 12 hodinách. Již nyní umí mapy od Nokie zobrazovat aktuální dopravní situaci, její předpověď bude vznikat na základě její historie a výpočetních algoritmech založených na stovce různých modelových situací, které mohou mít za následek vznik zácpy, např. broušení silnice, víkendové přesuny apod.

  

Predikce má být poskytnuta až na 12 hodin dopředu, Nokia počítá se zlepšením odhadu času příjezdu až o 20 %. Tato data budou moci využít podniky, státní správa a další zákazníci společností, které jsou využívají data od Nokia HERE, například největší dodavatel softwaru GIS (Geografický informační systém) Esri. V první vlně bude tento produkt dostupný zákazníkům v USA, Kanadě a Německu, v budoucnu se počítá s jeho rozšířením i za hranice těchto států.

Nokia tvrdí, že se predikce dopravy může stát základem pro autonomní vozidla, zdali bude dostupná i běžným spotřebitelům v rámci mobilních aplikací HERE, však neprozradila.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Co je Nokia ?

  • Danny87 (neregistrovaný)

   rozhodně něco víc než ty ;)

  • simeon (neregistrovaný)

   nevědoucí batolata a lidé s alzheimerem by neměli zbytečně zahlcovat svými hloupými dotazy diskuse :-/ Ale ještě naposled napovím – zagoogli, hledej firmu Nokia, netrap se její dlouhou historií a ronvou přejdi na současnost a přečti si co Nokia dnes a do budoucna vyvíjí, co připravuje atd… příště nebudeš za debila ;-)

 2. Johny (neregistrovaný)

  Na 12 hodin dopředu na silnicích typu Studenec u Horek – Jilemnice :D

 3. Kolousek001 (neregistrovaný)

  Na ty český průsery nemají šanci :D jak chcou zmapovat něco co ani nejde. Ty objíždky co tu máme, které ani nejsou vyznačené, vedou úplně stupidně, silnice zničený všude skoro a skoro všude se pořád něco děje, ale vlastně neděje.

  • No já si myslím, že takové kolony Vyškov-Brno nebo celou D1 by ten algoritmus mohl dobře zvládnout a to nemluvím o Spořilovské, jižní spojce a celé Praze

 4. :D :D :D

  ešte tal Loto a Sazku,poprosím

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).