Domů » Články » Nokia C1 na nových renderech. S Androidem či Windows 10 Mobile?

Nokia C1 na nových renderech. S Androidem či Windows 10 Mobile?

O smartphonu Nokia C1 z finské produkce už se v minulosti objevila řada informací. Nové rendery ale dávají tušit, že by se telefon na trhu mohl objevit jak se systémem Android, tak také s Windows 10 Mobile.

Finská Nokia rozhodně nechce zanevřít na oblast, která její jméno proslavila nejvíce – výrobu mobilních telefonů. Ve smlouvě s Microsoftem, který je vlastníkem její mobilní divize, je mimo jiné stanoveno, že Nokia nesmí vyrábět smartphony do čtvrtého kvartálu příštího roku. Poté už ale finské společnosti nic nebude bránit v tom, aby na trh uvedla nové modely a samotný šéf Nokie Rajeev Suri se nechal slyšet, že příští rok plánují návrat do mobilního byznysu.


Nokia C1 s Androidem i Windows 10 Mobile?

Jednou z prvních vlaštovek by měla být Nokia C1, o které už jsme vás v minulosti několikrát informovali. Pokud budeme vycházet z informací zveřejněných v září, měl by tento model nabídnout pouze průměrné hardwarové parametry – displej má mít 5″ a rozlišení 720 × 1 280 pixelů, procesor od Intelu mají doprovázet 2 GB operační paměti, dvojice fotoaparátů má dostat rozlišení 8 a 2 Mpx. K nabíjení baterie má sloužit oboustranný konektor USB-C.

Pakliže Nokia nechce cílit na trh s telefony nižší střední třídy a nízkou cenou, bude muset parametry upravit, což se nám v redakci zdá více než pravděpodobné. Aby nedošlo k porušení smlouvy, musel by se tento model na trhu objevit nejdříve v Q4 2016 a do té doby má výrobce ještě spoustu prostoru pro úpravu parametrů. Na internetu se nyní objevil nový render, který na tento smartphone vrhá zcela nový pohled.

 
Prototyp Nokie C1 se systémem Android

Je totiž možné, že Nokia telefon uvede na trh dva smartphony, které budou mít shodné specifikace, ale lišit se budou operačním systémem. Původně spekulovaný model měl nabídnou operační systém Android doplněný Z Launcherem (více informací), ale zdá se, že jej doplní ještě varianta s novými Windows 10 Mobile od Microsoftu. Tahle myšlenka zní velice zajímavě a rozhodně bude zajímavé sledovat, zda se ji Nokii povede dotáhnout do konce. Stejně tak se ale může jednat o dílo nějakého vtipálka a až čas ukáže, jak tomu doopravdy bude. A toho má zatím Nokia ještě spoustu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments