Domů » Bleskovky » Nokia Beamer: Nová aplikace pro zrcadlení obsahu nejen mezi Lumiemi

Nokia Beamer: Nová aplikace pro zrcadlení obsahu nejen mezi Lumiemi

Majitelé telefonů Nokia Lumia určitě znají aplikaci Photo Beamer. Ta umí za pomoci QR kódu a jeho následném přečtení jiným zařízením sdílet fotografie. Na podobném principu funguje i nově odhalený program Nokia Beamer, pomocí kterého můžete přenášet obraz nejen z jednoho smartphonu na druhý, ale i na jakékoliv jiné zařízení s webovým prohlížečem.

 

Nemluvíme o zrcadlení v úplně reálném čase, jelikož obrazovka se obnoví pouze tehdy, když se obraz na prvním telefonu zastaví. Stále se však jedná o velmi zajímavou funkci, která si v praxi určitě nalezne využití. Asi nejlépe vše vysvětluje následující video, v němž můžete vidět celý proces od spuštění až po zrcadlení a i ti z vás, kteří neovládají anglický jazyk, by z něj měli pochytit všechno důležité.

Hands on with Nokia's Beamer app - Share your display with another device!

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

5 komentářů

 1. Martin II (neregistrovaný)

  Myslim ze to mate chybne. Je to zrkadlenie medzi Lumiou a zariadeniami ktore maju webovy prehliadac. Este som to neskusal ale co som cital tak by to nemalo fungovat len medzi dvoma Lumiami.

  • Opravdu to jde (stejně jako Photo Beamer) přímo do prohlížeče A je jedno, na jakém zařízení.

   Aspoň takovýhle detail by si mohl autor ověřit, než to publikuje…

  • Martin Pavlović

   Tak to se hluboce omlouvám, nějak jsem tuhle skutečnost ze zdroje nepochopil :) Příště se vynasnažím si podobné věci ověřit, děkuji za upozornění.

  • Hlavně, že je již opraveno :-)

 2. Kruci, já četl Nokia Balmer :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).