Nokia Asha 310 pro nenáročné uživatele: S WiFi a podporou dvou SIM karet

Nokia představila levný dotykový telefon Asha 310, který disponuje slotem na dvě SIM karty. Cílit s ním bude zejména na nenáročné uživatele toužící po mobilním přístup na internet.

Nokia včera ohlásila nový přírůstek do řady telefonů Nokia Asha, kterým se stal model Asha 310 s podporou dual SIM a připojením k WiFi. Nokia všechny své modely Asha (308, 309 a 310) označuje jako chytré telefony, i když tomu tak ve skutečnosti není a podle našeho názoru se nejedná o úplně čistokrevné smartphony; nicméně díky dotykovému displeji a podpoře WiFi některé funkce známé z chytrých telefonů dokážou zastat. Lákadlem modelu Asha 310 bude kromě podpory dvou SIM karet také nízká cena, která by se měla pohybovat okolo hranice 2 500 Kč. 

  

Díky technologii Easy Swap Dual SIM mohou uživatelé využívat externí slot pro vložení sekundární SIM karty, zatímco primární SIM karta je uložena ve slotu pod baterií. Uživatel může přepínat mezi SIM kartami pro osobní nebo pracovní potřebu bez nutnosti vypínat telefon. SIM kartu je možné vyměnit i za chodu telefonu, uživatel tak může využívat SIM kartu vždy podle nejvýhodnějšího tarifu. Nokia Easy Swap Dual SIM umožňuje přiřadit a uložit unikátní profily až pro pět SIM karet. Uživatel jednoduše určí, která SIM karta bude určena pro zprávy, která pro volání a která pro data. 

  

Dalším lákadlem může být množství bonusového software, které Nokia s telefonem dodává. Z Nokia Obchodu si například můžete stáhnout na čtyři desítky freeware her od EA Games, nechybí aní YouTube klient či aplikace pro přístup k sociálním sítím. Asha 310 přichází s předinstalovaným prohlížečem Nokia Xpress Browser, který podobně jako Opera Mini komprimuje webové stránky, čímž šetří datovou náročnost.

Nokia Asha 310 nabízí 3“ displej s rozlišením 240 x 400 px, který je odolný proti poškrábání, 2Mpx fotoaparátem, slotem na pam. karty microSD a 1110mAh akumulátorem. Telefony řady Asha používají jako operační systém S40 6. edice. Na českém trhu telefon naštěstí nenabere takové zpoždění, jako vyšší modely řady Lumia, dočkat bychom se měli nejpozději v průběhu března a cena by se měla pohybovat okolo výše zmíněné částky 2 500 Kč. Asha 310 bude k dispozici v několika barevných variantách – stříbrné, šedivé a zlaté. Ve vybraných zemích bude součástí výbavy také 2GB microSD karta, v České republice ale zřejmě bude chybět a uživatel si bude muset dokoupit vlastní samostatně.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku