Nokia aktualizovala Glance Screen, přibyla možnost přidávat vlastní oznámení

Nokia neaktualizuje své bonusy ve Windows Phone pouze při hlavních updatech, jakými byly Amber a Nokia Black, ale své přídavné funkce vylepšuje neustále. Včera se dočkala aktualizace položka v nastavení s názvem Dotykové ovládání, která umí nově vypnout vibraci tlačítek pod displejem, dnes přišla aktualizace funkcí Bonusy+info a hlavně také Glance Screen neboli Rychlý přehled.

 

Rychlý přehled je velice oblíbená funkce, která umožňuje zobrazovat na jinak zhasnutém displeji zařízení informace o čase, notifikační ikony pěti zvolených aplikací, indikaci nabíjení a vibračního módu. Po novém updatu přibyla v nastavení možnost nechat si zobrazit další informace. Tuto položku naleznete v nastavení > rychlý přehled > Informace na obrazovce Rychlého přehledu, v ní pak máte na výběr tři možnosti. Buď nechat vše, jak dosud bylo vybráním položky „vypnuto“ nebo zvolit:

Upozornění na zamykací obrazovce

Tato možnost vás odkáže na nastavení zamykací obrazovky, kde si kromě již zmíněných pěti zástupců aplikací, můžete zvolit další oznámení, které bude zobrazovat jak na zamykací obrazovce, tak nově na obrazovce rychlého přehledu. Toto oznámení je narozdíl od pěti notifikačních ikon textové a můžete si vybrat, která aplikace vám bude je bude poskytovat. Pokud kupříkladu zvolíte kalendář, zobrazí se na obrazovce rychlého přehledu následující položka v kalendáři, zkrátka tak, jak to znáte ze zamykací obrazovky.

 

Můj text

Druhou možností je nechat si zobrazit vlastní text s výběrem tří velikostí písma. Pod kontrolou tak můžete mít důležitou (nebo nedůležitou) informaci, která vám bude neustále na očích, dokud ji nesmažete. Tato položka lze navíc připnout na úvodní obrazovku, takže můžete změnu textu na obrazovce rychlého přehledu realizovat doslova jedním kliknutím.

  

Prozatím nebyla implementována funkce přidání vlastního obrázku na obrazovku Rychlého přehledu, které lze přidat separátní aplikací Glance Background. Pokud jste aktualizaci rychlého přehledu dosud nedostali, můžete ji vyvolat následujícím odkazem.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

29 komentářů

 1. mimonaut (neregistrovaný)

  Výborně! Díky za tip, aktualizace sice proběhla, ale nenapadlo mne jí zkoumat.

 2. Peete (neregistrovaný)

  Ještě by jsi mohl Jakube doplnit to, že Nokia vydala aktualizaci na „dotykové ovládání“ kde lze v nastavení vypnout vibraci kláves Windows Phone :-) Jen pro info jo, to není rýpání ;-)

 3. chytil123 (neregistrovaný)

  Nevím proč, ale to upozornění…ať na sms či událost, mi to zobrazuje písmem velkým jak hodiny a cca snad 1cm tlustým…vy to máte pěkně malé. To se někde nastavuje? Vidím nastavení velikosti pouze u Můj text.

  • Jakub Karásek (neregistrovaný)

   Nastavit to lze pouze u mého textu, na ostatní upozornění to ale nemá vliv. Takto to mám od původního nastavení

 4. maciakba (neregistrovaný)

  mam tam vzetky mozne aplikacie kde mi nic nezobrazi, akurat kalendar funguje iba a Text tam nemam preco???? lumia 925

 5. mimonaut (neregistrovaný)

  Ta asi to ještě není úplně vychytané.. u mne to vypadá takhle: [odkaz]

 6. myscho (neregistrovaný)

  Tak Display+Touch mi ziadnu update neponuka

  • Jiří Hrma (neregistrovaný)

   Zkuste stahnout z WP Store aplikaci Lumia Pusher, umi vyvolat aktualizace aplikaci kdyz je Store jeste nenabizi.

  • myscho (neregistrovaný)

   Mam Lumia system updater a Glance, bonusy+info mi uz ponuklo, len toto nie

  • Jiří Hrma (neregistrovaný)

   tak v tom případě ještě vyčkejte, snad update během zítřka dorazí. Mně právě Lumia Pusher pomohl.

  • Martin (neregistrovaný)

   …a ta apka Lumia system updater funguje? Já jen, že jsem ji právě vyzkoušel, nechal proběhnout vyhledávání a nic (a pak kliknu na jednu aplikaci a koukám, že chce aktualizovat), proto mě přijde, že to nějak nefunguje. Ostatně, nevíte, proč je tato aktualizace u WP takový problém, zatímco u androida ty aktualizace samo neustále nabízí?

  • myscho (neregistrovaný)

   Tak mne funguje bez vacsich problemov i ked niekedy mam pocit, ze by trebalo mat aj 3 apps na toto, aby kazda nasla nieco co predosla nenajde

  • Martin (neregistrovaný)

   …tak pro doplnění – ještě jednou jsem projel aktualizaci aplikací – hlásí mi to, že nic není třeba aktualizovat a pak rozkliknu šest nokiovský apek a hle „aktualizuj mě“ :-))))) (a samozřejmě dokud jsem je nerozklikl, tak mi ani „store“ nehlásil nějakou aktualizaci….kéž by tohle MS vyřešil v tom svém dlouhém seznamu nových vychytávek, co plánují. :)

  • myscho (neregistrovaný)

   Tak mne na Dotyk stale nic neponuka

 7. Braník (neregistrovaný)

  @Karásek aký to je typ Lumie na obrázku?

 8. Zdeněk (neregistrovaný)

  Nevím jak ostatním, ale mě se při aktivovaném nočním režimu události z kalendáře a vlastní text nezobrazuje. Máte někdo podobný problém, nebo radu na řešení?

 9. Marián (neregistrovaný)

  Ja tam nemám „Upozornění na zamykací obrazovce“, kde je chyba, či nie je pre Lumiu 720 dostupné?

 10. gaspic (neregistrovaný)

  když otevřu ten odkaz na aplikaci Glance Background, tak se mi ve store otevře aplikace Nokia Glance…(L 720) a galnce background tam vůbec nelze najít

 11. Trent (neregistrovaný)

  Zdravím, není to úplně k tématu, ale také se to týká WP aktualizací a to konkrétně Black updatu. Nemáte někdo ponětí, kdy to konečně dorazí i na Lumii 620? Díky. Taky bych rád konečně využíval tuhle vychytávku, mám staženo, ale funkce se mi nezobrazují. Předpokládám, že se to „odemče“ až s Black.

 12. bayaya (neregistrovaný)

  v nočnom režime to nefunguje, ale možno je to zámer…

  Zobrazilo mi to pekne zmeškaný hovor, potešilo… ale neviem sa toho zbaviť :) je to tam stále, aj keď som už niekoľkokrát nazrel dom histórie hovorov a dokonca som to odtiaľ zmazal. Pomohlo až vypnutie-zapnutie telefónu. Má niekto podobnú skúsenosť?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *