Domů » Bleskovky » Nokia 8 Pro s pětičočkovým fotoaparátem údajně dorazí na podzim

Nokia 8 Pro s pětičočkovým fotoaparátem údajně dorazí na podzim

Před nedávnem se objevila poměrně divoká spekulace o smartphonu Nokia 10, který by měl oslnit revolučním fotoaparátem s pěti čočkami. Podle nových informací je takový telefon skutečně v přípravách, jmenovat se má ale jinak.

Podle zdrojů serveru NokiaPowerUser dostane jméno Nokia 8 Pro a má být představen v létě, údajně někdy na rozhraní srpna a září. Telefon má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 845, přízvisko Pro má označovat pokročilý fotoaparát s pěti čočkami vyvíjený ve spolupráci s firmou ZEISS. Ještě dříve než tento „předvánoční“ vlajkový model na trh dorazí Nokia 9 se zahnutým displejem (na obrázku napravo), ten by se mohl dokonce objevit už příští týden na veletrhu MWC.

Nokia 10: patent Carl Zeiss odhaluje, k čemu může být pět čoček fotoaparátu

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Jasna inspirace v Orezavatku zn. KIN 513 z roku 1960. Takze panove nic noveho, ….. zase krok vzad? :)

  2. Ano, bezva, jen vic fotaku, po tom presne lidi volaji…jeden konektor navic je problem a do telefonu se nevleze, ale dvojity nebo v tomhle pripade peticockovy fotomodul pres pulku zad neni prece problem…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).