Domů » Bleskovky » Nokia 6 (2018) bude zřejmě představena dříve, než jsme očekávali

Nokia 6 (2018) bude zřejmě představena dříve, než jsme očekávali

Společnost HMD by měla počátkem letošního roku představit několik smartphonů, přičemž nejprve zřejmě dorazí druhá generace Nokie 6. Její výbavu i vzhled nedávno odkryla čínská certifikace TENAA (více informací), datum představení zase odhaluje oficiální účet čínského obchodu Suning na síti Weibo .

Na zveřejněné upoutávce je přímo napsáno, abychom si počkali na oficiální představení nové Nokie 6, přičemž z obrázků starých Nokií je vytvořeno číslo tři, které má znázorňovat odpočet dní do premiéry. K odhalení tak patrně dojde už tento pátek.

Nokia 6 (2018) se má od svého předchůdce lišit menšími rámečky kolem stejného 5,5″ displeje a tudíž celkově menších rozměrů. Telefon má dostat výrazně lepší čipset Qualcomm Snapdragon 630 nebo 660, vylepšeny mají být i fotoaparáty, přičemž k tomu zadnímu se nastěhuje čtečka otisků prstů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).