Domů » Bleskovky » Nokia 3310: po 17 letech se vrací omlazená legenda

Nokia 3310: po 17 letech se vrací omlazená legenda

I kdyby dnes společnost HMD Global Oy představila cokoliv, nejvíce rozruchu stejně způsobí nová generace telefonu Nokia 3310. Společnosti HMD Global Oy využila slavného jména, aby do světa mobilních telefonů hlasitě ohlásila, že se do města vrátil starý šerif. Má ale ještě stále takovou sílu a výdrž jako 17 let starý model, kterého se prodalo 126 milionů kusů?

nokia-3310-range

Videopohled

Nokia 3310: návrat legendy (první dojmy z MWC 2017)

Nokia 3310 prošla výraznou designovou změnou, ačkoliv je možné najít pár společných prvků s původním modelem. Displej se natáhl na 2,4″, dostal QVGA rozlišení a hlavně je barevný. Nokia 3310 nicméně nadále zůstává hloupým telefonem, pohání ji platforma Series 30+.

had

V úctě k tradici nechybí klasická vyzvánění, ani hra Had, pro základní prohlížení webu je připraven prohlížeč Opera Mini. Surfovat ovšem bude možné pouze na 2G sítích, chybí dokonce i Wi-Fi. Pro pohodlné ovládání platformy přibyly klávesy, zejména čtyřsměrné tlačítko s potvrzovacím středem.

snimek-obrazovky-191

Novinkou je také 2Mpx fotoaparát na zadní straně, snímky lze ukládat na paměťovou kartu microSD. Sem lze také uložit hudbu, telefonu totiž nechybí klasický 3,5mm jack na sluchátka. Telefon je výrazně lehčí a tenčí než jeho předchůdce, vestavěný akumulátor s kapacitou 1 200 mAh jej má udržet až 22 hodin při hovoru, případně 30 dní v pohotovostním režimu.

Nokia 3310 bude nabízena ve čtyřech barvách – červené, žluté, modré a šedé. Maloobchodní cena je stanovena na 49 EUR (1 300 korun).

xiaomi-beryko-mwc

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

  1. Tak to je paráda! Stačil jeden pohľad na novú 3310 a objavil sa mi nefalšovaný úsmev na tvári. Myslím, že druhy záložný telefon bude nová 3310.

  2. Krásný retro :-)

  3. Vypadá dobře, jen ty tlačítka mohli udělat podobnější předchudci ale naživo to bude třeba lepší.

  4. 3310 a jí podobné mobily byly/jsou zajímavé nejen pro důchodce díky středovému tlačítku a tím jednoduchosti systému. Přeji mobilu hodně štěstí.

  5. Nechci soudit prvním dojmem,až bude na trhu,pak posoudím. Ale jinak jsem to říkal,že to asi bude převlečená 225(2,4″,rozmístění ovl.tl). Retro tvar sice je, a určitě s tím i všichni počítali,ale určitá originalita z původního stylu ovládání by více slušila. I z toho postu,že reinkarnovali zrovna model 3310. I tak budu doufat v prodejní hit,aby to nového majitele motivovalo inovovat i jine zvučné modely.

  6. v podobnom duchu by mohli spravit 6310 nieco na styl nového blackberry

    • Ono je to vcelku jedno, u nás se 3G vypíná, ve světe pak 2G. Dnes má smysl výhledem provozu na roky dopředu má jen 4G (VoLTE).

  7. osobne s timto telefonkem nemam problem a ve svem okoli znam hned 5 lidi kteri by ho chteji za svuj hlavni telefon… za sebe me ale zklamalo chybejici wifi a fotak mohl byt alespon 5 mpix… jinak dobry…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).