Nokia 3310: po 17 letech se vrací omlazená legenda

I kdyby dnes společnost HMD Global Oy představila cokoliv, nejvíce rozruchu stejně způsobí nová generace telefonu Nokia 3310. Společnosti HMD Global Oy využila slavného jména, aby do světa mobilních telefonů hlasitě ohlásila, že se do města vrátil starý šerif. Má ale ještě stále takovou sílu a výdrž jako 17 let starý model, kterého se prodalo 126 milionů kusů?

Videopohled

Nokia 3310 prošla výraznou designovou změnou, ačkoliv je možné najít pár společných prvků s původním modelem. Displej se natáhl na 2,4″, dostal QVGA rozlišení a hlavně je barevný. Nokia 3310 nicméně nadále zůstává hloupým telefonem, pohání ji platforma Series 30+.

had

V úctě k tradici nechybí klasická vyzvánění, ani hra Had, pro základní prohlížení webu je připraven prohlížeč Opera Mini. Surfovat ovšem bude možné pouze na 2G sítích, chybí dokonce i Wi-Fi. Pro pohodlné ovládání platformy přibyly klávesy, zejména čtyřsměrné tlačítko s potvrzovacím středem.

snimek-obrazovky-191

Novinkou je také 2Mpx fotoaparát na zadní straně, snímky lze ukládat na paměťovou kartu microSD. Sem lze také uložit hudbu, telefonu totiž nechybí klasický 3,5mm jack na sluchátka. Telefon je výrazně lehčí a tenčí než jeho předchůdce, vestavěný akumulátor s kapacitou 1 200 mAh jej má udržet až 22 hodin při hovoru, případně 30 dní v pohotovostním režimu.

Nokia 3310 bude nabízena ve čtyřech barvách – červené, žluté, modré a šedé. Maloobchodní cena je stanovena na 49 EUR (1 300 korun).

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku