Domů » Bleskovky » Nokia 2 dostane Oreo s několika vylepšeními z Androidu Go

Nokia 2 dostane Oreo s několika vylepšeními z Androidu Go

Nejlevnějším smartphonem v nabídce HMD Global je telefon Nokia 2 z konce října letošního roku, který se na českém trhu prodává za necelé 3 tisíce korun. Nokia 2 je základní telefon, jehož hlavním benefitem je kvalitní zpracování, velká kapacita akumulátoru a čistý Android, který bude brzy povýšen na Oreo. A nebude se jednat o ledajakou aktualizaci.

Nokia 2 oficiálně: low-end s velkou výdrží a přislíbeným Androidem Oreo

Produktový šéf HMD  Juho Sarvikas na svém Twitteru potvrdil, že Nokia 2 přeskočí Android 8.0 a dostane rovnou nejnovější Android 8.1, který bude navíc vybaven několika funkcemi z Androidu Oreo (Go Edition). Tento systém je určen pro nejlevnější smartphony s Androidem, jimž přináší celou řadu optimalizací pro plynulý chod na slabším hardwaru, a právě některé z těchto optimalizací dostane i Nokia 2. Přislíben je například integrovaný správce paměti, čili patrně aplikace Files Go.

Google Files Go: uklidí vám úložiště a rychle pošle soubor kamarádovi

Sarvikas slibuje, že výkon Nokie 2 se bude v čase jenom zlepšovat. Bohužel zatím není jasné, kdy update na Nokii 2 dorazí, aktuálně čekají na Oreo modely Nokia 5 a 6.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Nokia 3 se dá koupit za něco málo přes 3000. Tomuto mobilu by spíše slušela cena 2000, ale tam se asi do pár měsíců dostane.

  2. I tento celkem povedený Low end, si své kupce jistojistě najde a cena určitě spadne.
    Ano za stejnou nebo nižší, lze koupit jiné i téměř noName čínu, jenže tady si člověk taky připlácí za podporu výrobce a ten svůj slib i dodržuje.

    • Proč ne? Někteří lidé nepotřebují k životu smartphone za 20 tisíc. Takovým třeba stačí aby se dovolali, napsali zprávu nebo email, podívali se na internet, na počasí a třeba sociální síť. Proč by měl být dotyčný hned idiot a sračka telefon určený pro základní použití? Pokud se cenovka ustálí na smysluplné hranici a telefon bude šlapat alespoň dostatečně svižně, nevidím nejmenší problém.

  3. Věř tomu že se najdou a kvůli značce Nokia to koupí.
    Není to nic extra ale značka prodává s reklamacemi nebude větší problém a updatu se dočkají také.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).