Domů » Bleskovky » Nokia 2 dostane Oreo s několika vylepšeními z Androidu Go

Nokia 2 dostane Oreo s několika vylepšeními z Androidu Go

Nejlevnějším smartphonem v nabídce HMD Global je telefon Nokia 2 z konce října letošního roku, který se na českém trhu prodává za necelé 3 tisíce korun. Nokia 2 je základní telefon, jehož hlavním benefitem je kvalitní zpracování, velká kapacita akumulátoru a čistý Android, který bude brzy povýšen na Oreo. A nebude se jednat o ledajakou aktualizaci.

Nokia 2 oficiálně: low-end s velkou výdrží a přislíbeným Androidem Oreo

Produktový šéf HMD  Juho Sarvikas na svém Twitteru potvrdil, že Nokia 2 přeskočí Android 8.0 a dostane rovnou nejnovější Android 8.1, který bude navíc vybaven několika funkcemi z Androidu Oreo (Go Edition). Tento systém je určen pro nejlevnější smartphony s Androidem, jimž přináší celou řadu optimalizací pro plynulý chod na slabším hardwaru, a právě některé z těchto optimalizací dostane i Nokia 2. Přislíben je například integrovaný správce paměti, čili patrně aplikace Files Go.

Google Files Go: uklidí vám úložiště a rychle pošle soubor kamarádovi

Sarvikas slibuje, že výkon Nokie 2 se bude v čase jenom zlepšovat. Bohužel zatím není jasné, kdy update na Nokii 2 dorazí, aktuálně čekají na Oreo modely Nokia 5 a 6.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments