Nokia 2 oficiálně: low-end s velkou výdrží a přislíbeným Androidem Oreo

Společnost HMD Global dnes v Indii představila již pátý smartphone značky Nokia. Novinka se jmenuje Nokia 2 a jedná se o levný telefon, který uspokojí nenáročného uživatele. V zástupu tuctových low-endů bude vyčnívat zejména díky velké kapacitě akumulátoru a kvalitnímu zpracování, jemuž pevnost dodává hliníkový rámeček.

Dvojka v názvu telefonu kromě zařazení v portfoliu také znamená počet dní užívání bez jakýchkoliv kompromisů. Může za to masivní 4 100mAh akumulátor a také vcelku úsporný hardware. Telefon disponuje 5″ HD displejem krytým sklem Gorilla Glass 3, čipsetem Qualcomm Snapdragon 212, 1 GB RAM a 8GB úložištěm, které lze rozšířit paměťovou kartou.

Introducing the all new Nokia 2 - Live more between charges 🔋🔋

Nokia 2 disponuje fotoaparáty s rozlišením 8 a 5 Mpx a standardní konektivitou zahrnující podporu sítí LTE (včetně VoLTE), Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0. V nabídce bude i dual SIM verze, u které by naštěstí slot na sekundární kartu neměl být sdílený se slotem na paměťovou kartu. Kabelové spojení pak obstarává microUSB a 3,5mm jack na sluchátka. Stejně jako ostatní telefony značky Nokia, se i „dvojka“ chlubí čistým Androidem ve verzi 7.1.1 Nougat, update na Oreo je nicméně přislíben.

Nokia 2 dorazí v černé, bílé a měděné barvě v půlce listopadu, cena je stanovena na 99 EUR (asi 2 500 korun).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku