Nintendo prozradilo, kdy se dočkáme nové konzole. Odpověď vás překvapí

nintendo switch joy con unsplash 2

Nová verze konzole Nintendo Switch s podtitulem OLED je na trhu teprve chvíli, nicméně spekulace o nástupci či alespoň výkonnější verzi populární konzole stále neutichají, byť samotné Nintendo se proti těmto informacím ostře vymezilo. Nyní japonská společnost otočila a prozradila časový rámec, ve kterém se nové konzole dočkáme.

Ve zprávě pro investory japonský gigant neopomněl zmínit, že „plánuje rozšiřovat svůj byznys okolo konceptu, který stojí na propojení unikátního hardwaru a softwaru“. To se dá přeložit jako pokračování v linii nastolené Nintendem Wii, které do značné míry redefinovalo konzolový trh a způsob, jakým široká veřejnost přistupuje ke hrám.

Pokud čekáte přesné datum, kdy Nintendo novou konzoli oznámí, budete zklamáni. Japonská společnost si ze všech spekulací doslova udělala legraci, když zmínila, že plánuje vydání nového herního systému někdy v roce 20XX, tedy mezi lety 2022 až 2099.

Další konzole od Nintenda se dočkáme ještě v tomto století

Z tohoto vyjádření je patrné, že Nintendo v dohledné době neplánuje vylepšenou verzi Switche či dokonce novou konzoli. Ostatně ve chvíli, kdy kvůli nedostatku čipů musí snížit svou produkci o celou pětinu, by vydání nové verze nedávalo příliš velký ekonomický smysl.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku