Nintendo převálcovalo své konkurenty, prodalo přes 100 milionů konzolí Switch

nintendo switch joy con unsplash 2

Japonská společnost Nintendo má za sebou silný poslední kvartál – podle posledních finančních výsledků se jí v období mezi říjnem a prosincem podařilo prodat 10,67 milionu kusů konzole Switch. Celkem Nintendo Switch pokořilo hranici 100 milionů prodaných kusů a aktuálně je na čísle 103,54 milionu.

Nintendo Switch OLED 24
Konzoli Nintendo Switch se pohádkově daří, v celkových prodejích přeskočila Wii

Obdivuhodná je rychlost, s jakou Switch zvládl předstihnout starší konzoli Wii, které se během jedenácti let její existence podařilo prodat 101,63 milionu kusů. Switch zvládl toto číslo překonat za méně než pět let, přičemž pokud bude v tomto tempu pokračovat, mohl by dosáhnout na titul nejprodávanější konzole všech dob, kterou je momentálně PlayStation 2 se zhruba 155 miliony prodaných kusů.Nintendo Switch OLED recenzeNepřehlédněte

Recenze Nintendo Switch OLED: drobná evoluce, která potěší

Nintendo Switch má oproti svým konkurentům jednu podstatnou výhodu – díky použití mobilního čipsetu na něj celosvětová čipová krize nedopadla příliš tvrdě. I přes to ale Nintendo upravilo svou předpověď ohledně budoucích prodejů z 25,5 milionu kusů na 23 milionů.

Konkurence za Nintendem výrazně zaostává

Na druhém místě v rámci současné generace konzolí je PlayStation 5, kterého se za uplynulý kvartál prodalo 3,9 milionu kusů (celkem prodal od roku 2020 17,3 milionu kusů). Microsoft se přesnými prodeji Xboxu Series X/S nechlubí, nicméně se předpokládá, že celkové prodeje od roku 2020 činí zhruba 12 milionů kusů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku