Domů » Bleskovky » Nexus X a 9 s Androidem L: Jaká zařízení Google se svými partnery chystá?

Nexus X a 9 s Androidem L: Jaká zařízení Google se svými partnery chystá?

Spolu s příchodem Androidu L má být na podzim poměrně rušno, kromě aktualizace systému na stávajících zařízeních mají přijít i nové modely řady Google Nexus. Prozatím se hovoří o telefonu Nexus 6 a tabletu Nexus 9. Výrobu prvního jmenovaného bude mít na starosti Motorola, jeho kódové označení je XT1100 a podle posledních informací nakonec ponese jméno Nexus X. Tablet Nexus 9 má na starosti společnost HTC, je vyvíjen pod kódovým označením Volantis. Díky benchmarkům a francouzskému internetovému obchodu Fnac máme možnost nahlédnout na specifikace obou zařízení.

 

Nexus X

Motorola Shamu alias Nexus X o sobě dala vědět již dříve v benchmarku AnTuTu, prakticky všechny specifikace potvrdil další únik, který zveřejnil server TKTechNews. Telefon se měl původně jmenovat Nexus 6, ale toto jméno již použil spisovatel Philip K. Dick ve svém díle Do Androids dream of Electric Sheep?, které se později dočkalo zfilmování pod názvem Blade Runner. Z tohoto důvodu Google údajně sáhnul po názvu Nexus X.

    

Tak jako tak nás čeká zařízení s displejem o QHD rozlišení, jeho úhlopříčka má být podle posledních indicií 5,2“, i když některé zdroje uvádí 5,9“. Procesorem má být Qualcomm Snapdragon 805 s taktem 2,7 GHz a grafickým akcelerátorem Adreno 420. Sekundovat mu mají 3 GB RAM, vnitřní paměť má být podle TKTechNews volitelně 32, 64 nebo 128 GB. Hlavní fotoaparát má přijít s rozlišením 13,1 Mpx, operačním systémem bude Android Lemon Meringue 5.0. Přijít má na přelomu října a listopadu.

  

Nexus 9

HTC Volantis alias Nexus 9 o sobě dal vědět v certifikaci Wi-Fi aliance a nyní se objevil i v benchmarku CPU-Z. Díky těmto zdrojům víme, že tablet bude poháněn 64bitovým dvoujádrovým procesorem NVidia Tegra K1 „Denver“ s taktem 2,5 GHz. TKTechNews na svém Twitteru potvrzuje, že procesoru budou k ruce 4 GB RAM, přičemž tato kombinace získala v benchmarku AnTuTu neuvěřitelné skóre 58 tisíc bodů.

Podle předchozích spekulací má mít Nexus 9 8,9“ displej s rozlišením 1440 × 2048 pixelů a poměrem stran 4:3. Stejně jako Nexus X má přijít společně s Androidem L.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).