Domů » Bleskovky » Nexus 7 v plamenech: Náhoda či další výmysl vychytralého majitele?

Nexus 7 v plamenech: Náhoda či další výmysl vychytralého majitele?

Jednou za čas se internetem proženou někdy až hororové příběhy o smartphonu či tabletu, který se rozhodl vzbouřit proti svému majiteli. Většinou se jedná o výmysly samotných uživatelů, kteří svůj smartphone poškodili vlastní vinou a v medializaci vidí skvělou příležitost, jak zadarmo přijít k novému zařízení. Samozřejmě tu jsou i situace, kdy za způsobenou škodu může vadná elektronika, což se dost možná týká i nového a zároveň jediného případu vznícení tabletu Nexus 7. Konkrétní kus byl majetkem čínského uživatele, který údajně večer před incidentem dal svůj tablet nabíjet skrze originální adaptér dodávaný samotným výrobcem.

   

Po několika hodinách se z tabletu začala šířit oblaka černého kouře, nicméně nešťastný majitel si všeho všiml v časných ranních hodinách, kdy již nebylo co zachraňovat a ze zařízení se stala hromádka bezcenného šrotu. Společnost Asus se zachovala zcela předvídatelně a poškozenému záhy zaslala náhradní zařízení zdarma. Konkrétní infomace, které by jasně říkaly, zda se jedná o ojedinělou závadu zmíněného kusu, v tuto chvíli nemáme. Z úst zástupců Asusu však vzešlo obecné doporučení, aby uživatelé nenechávali svá zařízení po dobu nabíjení bez dozoru a v blízkosti hořlavých předmětů.  

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments