Nexus 7 v plamenech: Náhoda či další výmysl vychytralého majitele?

Jednou za čas se internetem proženou někdy až hororové příběhy o smartphonu či tabletu, který se rozhodl vzbouřit proti svému majiteli. Většinou se jedná o výmysly samotných uživatelů, kteří svůj smartphone poškodili vlastní vinou a v medializaci vidí skvělou příležitost, jak zadarmo přijít k novému zařízení. Samozřejmě tu jsou i situace, kdy za způsobenou škodu může vadná elektronika, což se dost možná týká i nového a zároveň jediného případu vznícení tabletu Nexus 7. Konkrétní kus byl majetkem čínského uživatele, který údajně večer před incidentem dal svůj tablet nabíjet skrze originální adaptér dodávaný samotným výrobcem.

   

Po několika hodinách se z tabletu začala šířit oblaka černého kouře, nicméně nešťastný majitel si všeho všiml v časných ranních hodinách, kdy již nebylo co zachraňovat a ze zařízení se stala hromádka bezcenného šrotu. Společnost Asus se zachovala zcela předvídatelně a poškozenému záhy zaslala náhradní zařízení zdarma. Konkrétní infomace, které by jasně říkaly, zda se jedná o ojedinělou závadu zmíněného kusu, v tuto chvíli nemáme. Z úst zástupců Asusu však vzešlo obecné doporučení, aby uživatelé nenechávali svá zařízení po dobu nabíjení bez dozoru a v blízkosti hořlavých předmětů.  

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. h00ked (neregistrovaný)

  No, teoreticky, je to v oblasti baterky a konektoru jak tak koukám, takže by se to imho stát mohlo, ale zase na druhou stranu, třeba můj kus se pořádně nezahřeje ani při zátěži… takže možná šmejd z výroby? tohle se holt může stát…

 2. Krayzie (neregistrovaný)

  Prave vcera som si zapil Nexus 7 aj s koliskou. To mam teraz trpiet zakazdym ked je tablet v koliske (v inej miestnosti, resp. ked som v praci)? :-)

 3. danri (neregistrovaný)

  Čas od času se nějaká taková zpráva objeví u každého zařízení. Telefony, notebooky, elektromobily…teď tablety. Riziko je tady skoro vždy.

 4. jk001 (neregistrovaný)

  chybička sa vyskytne s jedného prípadu sa objektívny záver nedá usúdiť .už som vydel pekných pár spálených spotrebičov od kanvice po televízor a najčastejšie nekvalitný adaptér , avšak treba brať na zreteľ aj prepätie v sieti a možnosť poškodenia možností je veľa možno uderil blesk do siete a chlapík chcel nový nexus

 5. Zdeněk (neregistrovaný)

  „Po několika hodinách se z tabletu začala šířit oblaka černého kouře, nicméně nešťastný majitel si všeho všiml v časných ranních hodinách, kdy již nebylo co zachraňovat a ze zařízení se stala hromádka bezcenného šrotu“

  Jak věděl, že z toho šly oblaka dýmu, když spal a našel to až spálený?

  • CliffLee (neregistrovaný)

   Tak zřejmě ho probudili ty “oblaka černého kouře“, protože pokud tvrdě nespíš tak se většinou probudíš…

 6. Bender (neregistrovaný)

  Podle nadpisu zdejší recenze se to dalo i čekat:) „Recenze tabletu Nexus 7: Konkurenci pořádně zatopí“

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *