Domů » Bleskovky » Nexus 6 se objevuje na nové fotografii, tentokrát vedle iPhone 6 Plus

Nexus 6 se objevuje na nové fotografii, tentokrát vedle iPhone 6 Plus

Nexus 6 společně s tabletem Nexus 9 a novým Androidem 5.0 by měl být představený v průběhu dnešního dne, případně zítra. Na internetu se nyní objevila fotografie, na které najdeme Nexus 6 vedle iPhone 6 Plus. Telefon by měl být osazený 5,9″ quad HD displejem a kromě něj na přední straně najdeme také dvojici stereo reproduktorů.


Nexus 6 vedle iPhone 6 Plus s 5,5″ displejem

Hnacím motorem se má stát výkonný quad-core čip Qualcomm Snapdragon 805 s taktem 2,65 GHz, který doplní grafický akcelerátor Adreno 420, 3 GB RAM a 32GB interní úložiště. Pro focení bude připraven 13Mpx snímač s optickou stabilizací obrazu a duální přisvětlovací diodou.


Nexus 6 na renderu od @evleaks

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

16 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Obě jsou pro mně nepoužitelná pádla škoda .Ddoufám že k Nexusu bude ještě menší model, který se vejde do menší kapsy a človek si ho bude moc vzít na sport bez toho, že by ho musel mít v báglu, ale bude stačit nějaká malá kapsa.

  Jinak s úhlopříčkou opět rapidně stoupá spotřeba takže pochybuji že vydrží víc než Nexus 5 , který už byl třeba na celodenní výlety nepoužitelný.

  • lerion (neregistrovaný)

   S uhlopříčkou sice spotřeba stoupá, ale zároveň mívá zpravidla i kapacitnější baterku. Taková Lumia 1520 je toho důkazem – ze všech WP telefonů vyhdrží asi nejvíce.

   Ale už mě přestává bavit to neustále zvětšování uhlopříček. Jsem ve stádiu, kdy jsem ochoten si i připlatit za stejnou výbavu v menším těle…

  • Dan (neregistrovaný)

   Taky doufám, že příde i menší varianta…Ale myslim, že jim to dojde až u další generace

  • lerion (neregistrovaný): Nejvíce vydrží v standby nebo při poslechu hudby, tedy v úkonech, které nesouvisí s displejem.

   Jj, přejme Sony v jeho „c“ variantami co nejvíce úspěchu, aby se ukázalo, že to má smysl a že to lidé chtějí.

   Dan (neregistrovaný): Tak ono se více méně nic neděje, menší úhlopříčka může být zachována v pokračujícím prodeji Nexus 5 (který dostane eLko). Tak to praktikuje i Apple několik let, očividně to funguje. Parameterově je loňský hined/vyšší třída stále plně dostačující a nová generace má skutečně jen nahoněné px,Hz a Mb.

   Až příště bude posun, osmi jádra, 64bit, nové architektury a výrobní procesy.

  • lerion (neregistrovaný)

   Uni, opět nemáš pravdu…

   Lumia 1520 podává mezi WP telefony výborné výkony i při normálním používání. Viz. [odkaz]

  • lerion (neregistrovaný): Co je pro mě nepochopitelné je, proč má někdo potřebu se neustále hádat nebo se až ztrapňovat. Dokonce si na to sám pošle důkazy. Tedy např. srovnání tebou zmíněné 1520 vs 920, 3400mAh vs 2000mAh, rozdíl 70%. Doba hovoru je rozdíl 331%, ale rozdíl prohlížení webu je 229%. Tedy jak vidíš, v hovoru je vyšší kapacita přínosem trojnásobně, jak se svítí displejem (a to ještě jen na 50%), je již jen dvojnásobný.

   A to jsem byl ještě hodně milosrdný, kdybychom vzali např. Sony Z1c, oproti které má 1520 o 47% větší baterii, tak např. v prohlížení webu už prakticky rozdíl není a onu o skoro půlku větší baterii ti sežere displej.

   Ach jo, proč tak utrácím čas….:/

  • lerion (neregistrovaný)

   Děkuji unimu, že potvrdil a dokázal to, co jsem psal hned na začátku:

   „S uhlopříčkou sice spotřeba stoupá, ale zároveň mívá zpravidla i kapacitnější baterku. Taková Lumia 1520 je toho důkazem – ze všech WP telefonů vyhdrží asi nejvíce.“

   Dle tebou uvedených čísel vydrží výrazně více jak při zhasnutém, tak při rozsvíceném displeji. Ano, ta čísla nejsou stejná, ale v obou případech jsou vyšší, než jiných WP telefonů s menší uhlopříčkou. Stojíš si na vedení?

  • uf uf, je to boj, tedy:

   „Jinak s úhlopříčkou opět rapidně stoupá spotřeba takže pochybuji že vydrží víc než Nexus 5 , který už byl třeba na celodenní výlety nepoužitelný.“

   Ano, tvůj odkaz potvrdil, i přes výrazně větší aku je výdrž shodná a nevydrží déle, než N5 (obecně, ne srovnání model-model).

   A pak tu máme tebou zmíněné:

   „S uhlopříčkou sice spotřeba stoupá, ale zároveň mívá zpravidla i kapacitnější baterku. Taková Lumia 1520 je toho důkazem – ze všech WP telefonů vyhdrží asi nejvíce.“

   Kdy následně tebou zaslaný test toto potvrzuje, např. Sony Z1c má shodnou výdrž i přes o polovinu menší baterii.

   A celé to potvrzuje mnou řečené:

   „Nejvíce vydrží v standby nebo při poslechu hudby, tedy v úkonech, které nesouvisí s displejem.“

   Tebou zaslané testy potvrzují, poslech (telefonát)těží z velké aku, jak se rozsvítí displej, je po výhodě velké (a těžší) aku.

   Tak snad už vysvětleno a shoda.

  • lerion (neregistrovaný)

   Teda říci na větu „Taková Lumia 1520 je toho důkazem – ze všech WP telefonů vyhdrží asi nejvíce.“, „Sony Z1c má shodnou výdrž i přes o polovinu menší baterii“ je síla i na tebe…

   Nebo mi něco uniklo a Sony tento model dělá i s Windows Phone?

  • lerion (neregistrovaný): Nechápu, já ti dokonce dávám „náskok“, když k tvému výběru (což obecně není zrovna příklad obecně přijímaného modelu…) přirovnávám „rozežraný“ Android a ty se ještě čílíš:)

   Co nedokážeš pochopit na věci, že např. o polovinu větší aku prostě nemusí přinést ani minutu navíc, protože prostě musíš svítit více led (pokud tedy chceš zachovat nějakou úroveň jasu), pravděpodobně hýbat vyšším rozlišením, atd.

 2. Dan (neregistrovaný)

  UNI: co sem se koukal po shopech tak 32 gb nexus 5 je vyprodaný…a nevypadá to, že by se měl ještě prodávat

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Vzhledem k tomu, že 32GB verze byla k sehnání v oficiální distribuci pod 9000,- s DPH ani se nedivím že je pryč.

   Sehnat jde, ale je jich málo. Proč ho objednávat když naspadnutí je nástupce. Jinak Nexus5 se prodával hůř než předchozí Nexusy 5palců a malá výdrž udělala své.

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Jinak na jednom serveru mají prý uniklé ceny Nexusu 6 a Nexusu 8

  Nexus 6/32GB za cca 15500,- Kč a Nexus 8/16GB/Wifi za cca 11000,- Kč . V Čr to bude ještě s přirážkou takže to je zbité.

 4. Tak velikost telefonu uz je opravdu moc. Mam G3 a ta ma 5.5 palcu lcd. Tim ze telefon ma uzke prouzky nahore a dole a tenke z boku tak se to jeste da. Ale 5.9? To je uz moc. Skoda, skoda. Mel jsem Nexus 4, preskocil jsem 5 a doufal ze 6 bude rozmerove pro me prijatelny. Neni.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).