Domů » Bleskovky » Nexus 6 má problém: Nafukující se baterie odlepuje zadní kryt

Nexus 6 má problém: Nafukující se baterie odlepuje zadní kryt

Po různých internetových diskuzích začaly kolovat snímky Nexusu 6 s odlepeným zadním krytem, který je standardně neodnímatelný. Příčinou je baterie, jež samovolně zvětšuje svůj objem a tím pádem vyvíjí na tuto část telefonu příliš velký tlak. Zatímco někteří majitelé se s tímto problémem setkali okamžitě po vybalení z krabice, jiní až po několikatýdenním používání.

 

Samotná Motorola se na Twitteru vyjádřila v tom smyslu, že několik zařízení s touto vadou registrují. Zákaznický servis výrobce naštěstí nedělá problémy a všem poškozeným, kteří se ozvali, zařízení obratem vyměnila. Doufejme tedy, že se to vskutku týká pouze malého procenta Nexusů 6 a u zbytku se tento problém neprojeví. V opačném případě by se totiž pro výrobce jednalo o nemalý problém.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

19 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Hned je vyměněno. Bez dalších keců kolem – ne jako Apple, který tvrdil, že problém s ohýbáním má 9 lidí.

  • Presne tak, takto to ma vypadat, nebat se problem priznat a rychle jej aktivne resit.V pripdae Applu by to byl opet problem a beh na dlouhout trat + mlzeni, ze problem vlastne neexistuje.

  • Vpoint (neregistrovaný)

   Nebo jako u Samsungu

  • lerion (neregistrovaný)

   htcjirka: Jako co si budeme povídat. Správně by se něco takového stávat vůbec nemělo. Kor nafukující se baterie nevěstí nic dobrého a může ohrozit i zdraví (např. v případě výbuchu nebo úniku).

   Jenže to je daň za velmi rychlý vývoj, tlačení nevyzrálých technologií na trh, snižování výrobních nákladů (za účelem zvýšení marží) a podobných praktik. Bohužel :-(

  • S tím rychlým vývojem souhlasím, je to špatné a akorát to škodí pověsti jako se to třeba děje u MS s hlukem u Xboxu One nebo displeje u Lumie 535.

  • Jako u Sony a prehrivani u Z2 atd, deje se to proste vsude a u vsech odvetvi.Nikdo poradne netestuje, ani Nokia, ani Sony, ani Apple, ani Samsung.

  • erik2 (neregistrovaný)

   Samozřejmě, že by se to stávat nemělo, ale protože to je Nexus, tak mu to promineme a ještě si rýpneme do jiných značek. Klauni.

  • Motorola se k tomu postavila velmi dobre a telefony ihned meni a nema ani problem s medializaci narozdil od znamych mlzicich postoju Apple, Samsung apod, ktery jeste uzivatele zastrasoval.

  • Apple predsa telefony tiez menil.

  • Kdepak posuzoval a i nemenil.

  • Ano, to iste. Je tu ale jedna malinka drobnost a sice, ze som na youtube zatial nevidel idiota ktory by si umyselne nafukoval bateriu. Individui ktore umyselne ohybali iPhony bolo na internete mnozstvo a nevidim dovod, preco by som mal ako vyrobca menit telefon niekomu kto ho umyselne poskodil. Ty snad ano ?

  • snehulak (neregistrovaný)

   jkochlan: Mozna proto ze Motorola ihned problem uznala, ne jako Apple ktery vzdycky jenom mlzi. Proto nikdo nema potrebu si umyslne Nexus nicit aby neco dokazal. Opravdu nevidis rozdil v postoji vyrobcu?

  • Bukvaking (neregistrovaný)

   Ale aj Apple chybu priznal a prisľúbil výmenu zariadení… to, že v čase tohto vyhlásenia Apple tvrdil že bolo reklamovaných zatiaľ len 9 zariadení neznamená, že Apple klamal, môže to taktiež znamenať, že ostatní ho proste prišli reklamovať až po medializácii lebo si mysleli, že je to ich chyba? Ber to aj z druhej strany… Apple tiež vymieňal a posudzovať to musel, pretože na YT bolo milión videí ako ľudia ohýbajú iPhony… dokonca som videl ako to robili 13-14 roční fagani v obchode… reklamoval by si takému niekomu niečo? A len pre zaujímavosť HTC RULES! :)

  • Tie telefony ohybali od zaciatku, este skor nez sa k tomu Apple vyjadril. Okrem toho Apple uznal, ze tieto pripady eviduje, klamal mozno v pocte ku ktoremu sa Motorola myslim nevyjadrila. V kazdom pripade, moznost vymeny bola tak u Motoroly ako u Apple.

  • Tak to jsi tedy přestřelil. Za a) Apple měnil kus za kus bez keců, ostatně, je to jeho std. obecně, platí i pro servisní partnery v ČR ty kecko. Za b) bylo prokázáno, že ne všechny přístroje se ohýbají, ale určitá série/dodavatel, Apple pozměnil návrh. Za c) Apple má „geneticky“ zakódováno „problém není“, nicméně jej řeší. Např. takový Google, který se vyloženě tváří, že problém není, příp. jej neopravuje a rozhodně nikdy neřekne, že něco opravil. Natož, aby se oprava dostala lidem do přístroje…., že.

 2. Bublina (neregistrovaný)

  Stát se to může komukoli. Bylo by špatné, kdyby se k tomu Motorola postavila jinak u tak drahého mobilu. Za tu cenu by mel člověk dvě nadupané Lumie a věřím, že i v tomto případě by se Microsoft zachoval stejně.

  • rudejkat (neregistrovaný)

   nafouklá baterka utrhne zadní kryt – to vymění všicni prodejci/výrobci i u nejlevnějšího křápu = jako PR microsoftu dobrej pokus

 3. Tomáš (neregistrovaný)

  Vy jste to ale vůbec nepochopili. Tohle je nová technologie u akumulátorů, kdy při nabíjení zvětší svůj objem a tím i kapacitu. Všichni neustále voláte po vývoji v oblasti akumulátorů a když se k tomu někdo odhodlá, tak opět remcáte :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).