Domů » Bleskovky » Nexus 6 bude možná obsahovat čtečku otisků prstů a ultimátní hardwarovou výbavu

Nexus 6 bude možná obsahovat čtečku otisků prstů a ultimátní hardwarovou výbavu

I když prozatím není jasné, kdo vyrobí příští model Nexus 6, očekává se, že se jeho výrobcem stane opět LG. Nový referenční telefon s Androidem by tak mohl vycházet z nadcházející vlajkové lodě LG G3, která bude dle posledních informací představena již 27. května. Podle slov Sundara Pichaie, senior viceprezidenta Googlu, by měl nový Nexus vyjít do světa v druhé polovině letošního roku.

 
Jak by mohl vypadat Nexus 6 podle serveru Android Geeks

Podle důvěryhodného zdroje serveru Android Geeks Google aktuálně jedná s asijskými dodavateli snímačů otisků prstů, což by mohlo naznačit jeho přítomost v jednom z příštích telefonů Nexus. Je možné, že se Google bude snažit tento způsob identifikace dostat pod vlastní křídla a nespoléhat se na řešení výrobců zařízení, ostatně snímač otisků prstů Samsungu Galaxy S5 označili bezpečnostní experti jako nepříliš bezpečný.

 

Rodí se i spekulace o ostatních hardwarových parametrech, očekává se 5,2palcový displej s rozlišením
1440 x 2560 pixelů, čtyřjádrový procesor Snapdragon 805 s taktem 2,7 GHz, podpořený 3 GB RAM. Také se spekuluje, že současně s novým Nexem 6 představí Google i novou verzi systému Android s pořadovým číslem 4.5 (nebo 5?). Poslední tři telefony Nexus byly představeny v říjnu, je tedy možné, že i letošní říjen sebou přinese nové referenční zařízení se systémem Android.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Hlavne by se všichni vyrobci měli zamerit na baterie,tam by se měli predhanet a kapacita poradne stoupat na místo nesmyslných rozliseni na takových uhloprickach a honbou za frekvenci vcetne poctu jader.

  • podla mna zvysovanie kapacit dnesnych baterii nie je cesta. najblizsie 3-5 rokov to skor bude technologia ultrarychleho nabijania. potom uz hadam pride uplne nova technologia uchovavania energie…

  • V 3-5 letech?Naivita toto ocekavat v tomto horizontu + navíc nejak standardne..

   Baterie je dnes největší brzda všech chytrych telefonu.

  • Martin (neregistrovaný)

   Bee Bee, proč jsou ty baterky tak slabý. Jak si vůbec můžou dovolit dělat modernější komponenty, když baterka nevydrží dýl jak den. :D

  • honza (neregistrovaný)

   Pro vás je možná brzda, ale ně když mobil vydrží od rána do večera tak je to v pořádku. Večer dám na nabíječku ráno mám 100% nevím proč by mě mělo záležet, aby vydržel víc jak jeden den :/

  • Vojta (neregistrovaný)

   Velikosti baterek rostou s tím jak se zvětšují telefony a zmenšuje elektronika. Třeba Oneplus One má 3100 mAh? To e dvojnásobek oproti telefonům před pár lety, takže zase tak hrozný stav to není :)

 2. @MARTIN: … můžete mi říct, co je špatného chtít navýšení praktické užitnosti zařízení?

  Protože nasadit rozlišení, které je sice fakticky naprosto zbytečné, zato však snižuje dobu výdrže, není nic jiného než honba za „… víc pruhů = víc Adidas“. Ale zřejmě má někdo radši hodně pruhů, než lepší reálnou použitelnost…

  • Nové displeje mají vyšší rozlišení, ale zároveň jsou úspornější. Zkrátka jsou na trhu telefony, co mají displej s hd rozlišením a 3000mAh a přitom mají reálně nižší výdrž než telefon s full hd displejem a baterií 2600mAh.

   Každopádně vše jde ruku v ruce a dnešní vlajkové lodě výrobců mají celkově lepší výdrž, než ty před 4 lety přesto, že jsou mnohem výkonější a mají nesrovnatelně lepší parametry.

   A taky je hloupý si myslet, že nikdo nepracuje na lepších bateriích, pracuje a je to stejný závod, jako ve všem, kdo s tím přijde dřív, ten vydělá.

  • Milan (neregistrovaný)

   To jsou beztak jen žvásti výrobců, otom jak se jim s růstem výkonu snižuje spotřeba… To by zachvíli procesory nespotťebovávaly nic. Nové procesory jsou možná úspornější z hlediska jednotky výkonu/spotřeba.. Ale rozhodně neplatí, zě jedno jádro před 4. lety by spotřebovalo více než současné dělo 4 jádra 2,5 GHz… Taková Lumia1320 je toho příkladem. HW střední třída, baterie nějakých 3400mAh a výdrž dokáže atakovat 3 den výdrže… S 6″ displejem a HD rozlišením

  • vondor (neregistrovaný)

   Vyssi rozliseni znamena hlavne vyssi naroky na vypocetni vykon, z cehoz plyne vyssi spotreba a naroky na baterii. Pro obycejne HD by takto silne CPU nebyly vubec nutne a vydrz by se zvysila, toto je pouze cesta, jak prodat dalsi generaci hardwaru, kterou by jinak nikdo ani nepotreboval.

 3. Stick (neregistrovaný)

  Vpořádku je když baterka vydrží den, tedy aspoň 16h plné zátěže, a ne den ležení na stole s pěti telefonáty a deseti sms.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).