Domů » Bleskovky » Nexus 6 a další zařízení s Androidem 5.0 nabídnou rychlé probuzení při poklepání na displej

Nexus 6 a další zařízení s Androidem 5.0 nabídnou rychlé probuzení při poklepání na displej

Jak jsme vás nedávno informovali, nový Nexus 6 nabídne funkci Ambient Display. To však není poslední vychytávka, kterou tento smartphone bude oplývat. Další novinka se zdá být docela prostá, ale přesto užitečná. Budoucí majitelé zařízení s Androidem 5.0 si budou díky tomu moci říci staré známé pelíškovské „Jsme zase o krok před nimi,“ protože na tuto funkci u iPhone 6 nenarazíte.


„Lízátko“ bude plné příjemných překvapení

A o co jde? Technologie Tap-to-wake v novém Androidu 5.0 Lollipop totiž umožní rozpoznat, kdy na uspaný mobil bezvýznamně matláte a kdy na něj ťukáte za účelem probuzení. Odstraní se tak už docela otravné hledání Power tlačítka, po čemž volají především majitelé velkých displejů. Do této chvíle tuto funkci umožňovaly pouze aplikace třetích stran. Od Androidu 5.0 ovšem bude funkce zabudovaná přímo v systému.

Nová funkce byla poprvé představena u Nexusu 6 a Nexusu 9, nepůjde však o žádnou exkluzivitu. Toto nastavení bude zkrátka součástí nového Androidu 5.0 Lollipop.

Daniel Javorský

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukas Kosik
Uživatel
Lukas Kosik
Offline

No a půjde jako u LG o Knock Code? Tedy po poklepání správné kombinace se telefon rovnou odemkne, nebo to bude zase nedotažené až do konce a teprve budu muset zadat pin pro odemknutí? U G2 to používám pořád a je to super úspora času. Vždyť takový telefon odemykáte klidně i několik set krát za den…

Spiril303 (neregistrovaný)
Anonym
Spiril303 (neregistrovaný)
Offline

No jo Android opičky :) tohle je specialita lumii.. obavam se ze vám to lizatko bude ještě víc lagovat

VNavrátil
Uživatel
VNavrátil
Offline

Vážně inteligentní komentář

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ
Offline

Android od dob 1 GB RAM nelaguje, pokud jej nezprasí výrobce svými výmysly. Sám jsem o tom již skoro rok přesvědčen na vlastní kůži…

Bitlord
Uživatel
Bitlord
Offline

Lagují se jen low endy s málo RAM :) Jediná opička jseš ty