Domů » Články » Nevyhazuje vaše rodina peníze z okna? Ušetřete se sdílenými tarify

Nevyhazuje vaše rodina peníze z okna? Ušetřete se sdílenými tarify

Udržet rodinné finance pod kontrolou může být někdy pořádná fuška. Existují ale způsoby, jak napjatému domácímu rozpočtu alespoň trochu ulevit. Jeden z nich překvapivě nabízejí mobilní operátoři, kteří mají jinak pověst tvrdých obchodníků, pro něž je na prvním místě především vlastní zisk. Úsporu mohou rodinám zajistit rodinné či sdílené tarify a zvýhodněné paušály pro studenty.

usetrenopr

Ten, kdo v dnešní době nevlastní mobilní telefon, si tak trochu koleduje o pověst zpátečnického podivína nebo poustevníka. Mobil má zkrátka téměř každý bez ohledu na věk, bydliště či sociální postavení. To platí samozřejmě i pro rodiny – volá máma, volá táta, děti bez smartphonu nedají ani ránu a ve spojení se světem chtějí zůstat i prarodiče.

Když se telefonní účty jednotlivých členů rodiny sečtou, představují mnohdy nezanedbatelnou částku. Tomu, kdo nechce rodinné peníze zbytečně vyhazovat oknem, mohou pomoci rodinné tarify, které umožňují rodinám sloučit platby za telefon pod jednu hlavní SIM kartu a společně využívat datový balíček. Tyto paušály jednak mohou významně snížit výdaje za služby mobilních operátorů, ale také umožňují rodičům, aby měli pod kontrolou to, jak mobil využívají jejich ratolesti.

Kdo s rodinnými tarify ušetří?

Sdílené a rodinné tarify se vyplatí především rodinám, které měsíčně platí několik neomezených tarifů. Produkty, které si pro rodinné příslušníky připravili operátoři, totiž zpravidla nabízejí neomezené volání a posílání SMS za výrazně nižší cenu, než je standardních 750 korun.

K neomezeným službám navíc rodiny dostanou společný balík dat, z něhož mohou jednotliví členové čerpat podle své potřeby. V případě, že základní datový objem uživatelům nevystačí, je samozřejmě možné internetový balíček navýšit, ať už jednorázově, či dlouhodobě. Rodinný paušál se i při nákupu dat nad rámec tarifu, pokud se jedná o rozumné množství, stále vyplatí.

Pro rodiny, jejichž členové si na časté volání a esemeskování příliš nepotrpí a mobil využívají spíše sporadicky, sdílený tarif nebude tou nejlepší volbou, neboť by ho pravděpodobně zbytečně přeplácely. Pokud si rodiče či prarodiče bez potíží vystačí s některým z levnějších paušálů či předplacenou kartou a děti využívají zvýhodněné volání pro studenty s datovým balíčkem, pak je třeba si spočítat, zda se jim rodinný tarif skutečně vyplatí.

usetrenopr2

Na rodiny myslí všichni velcí operátoři, někteří to jen lehce maskují

I když oficiálně rodinný tarif nabízí pouze Vodafone, neznamená to, že by rodiny u ostatních operátorů nepochodily. Zvýhodněné paušály a slevy pro rodinné příslušníky či skupinky přátel má v produktovém portfoliu O2, T-Mobile i někteří virtuálové. Mírně matoucí může být pouze jejich označení. V případě O2 mohou rodiny získat až 40% slevu využitím Extra karty, která nabízí i další slevy a benefity. Jednotliví členové si zvolí tarif na míru a po zřízení Extra karty získají na celkovou platbu výraznou slevu.

Nejen pro rodinné skupiny je určen tarif S námi sdílený od T-Mobile. Ten umožňuje k hlavní SIM kartě přidružit až 5 sdílených tarifů s neomezeným voláním a textovkami do všech sítí. Každý takový tarif měsíčně stojí přijatelných 449 korun. Skupinka společně sdílí také datový balíček.

Vodafone, poslední příslušník tuzemské „velké mobilní trojky“ si pro rodiny připravil tarif RED+. Klient díky němu za 1 499 korun měsíčně získá 4 neomezené tarify a datový balíček 2 GB, o nějž se čtveřice čísel podělí. Po vyčerpání dat lze u operátora 1 GB dokoupit za 99 korun. Jednoduché počty dokazují, že takový tarif se cenově vyplatí každé rodině, která platí alespoň dva neomezené tarify za obvyklou cenu.

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.