Netradiční smartphone LG Aka představen: Když telefony mají oči

Že je v odvětví mobilních telefonů stále místo k inovování je jasné každému. Poslední dobou se vývojáři upínají k rozvoji umělé inteligence v podobě virtuálních asistentů a u dnešní novinky tomu není jinak. Pokud vám u telefonů chyběla osobnost, jásejte dvakrát, nový smartphone od LG totiž přináší nevídanou (a velmi korejskou) vychytávku – přístroj s vlastním pohledem na svět.

LG Aka totiž má oči. Oči, které na vás budou hledět z vyhrazeného prostoru v pouzdře. Svůj zrak na vás budou upírat čtyři barevně rozlišené postavy, pojmenované Eggy, Wooky, YoYo a Soul, každá má navíc přijít s vlastní osobností a reakcemi. Praktické využití pak hledejte ve svérázném zprostředkování notifikací.

Telefon samotný se specifikacemi řadí do střední třídy. Nabídne 5″ HD displej, čtyřjádrový procesor o taktu 1,2 GHz či 1,5 GB paměti RAM. Tento hardware bude hnacím ústrojím Androidu 4.4 KitKat. Zbytek výbavy také patří ke standardu, 16GB úložiště, 8Mpx fotoaparát a baterie s kapacitou 2 610 mAh dnes již nikoho ze židle nezvednou.

Mezi plusy můžeme zařadit LTE konektivitu, nebo ostření fotoaparátu pomocí laseru, metodu osvědčenou například vlajkovou lodí LG G3. K smartphonu by mělo být možné dokoupit i několik druhů blíže neupřesněného příslušenství. Závěrečná cena na korejském trhu bude činit v přepočtu 455 USD, tedy zhruba 10 000 Kč. Jestli se ale toto zařízení podívá i za hranice rodné země zatím zůstavá otázkou.

Jakub Palata

3 komentáře

  1. M.BoBo (neregistrovaný)

    Když už pomineme korejský nevkus, tak to pouzdro je tak nějak k ničemmu. Telefon to vůbec neochrání a i při menším pádu je displej KO.

  2. Artur (neregistrovaný)

    Tohle je nápad, který má výrobce dotažený do detailu. Roboti a chladné prostředí telefonu netáhnou mladé lidi. Ale chovat telefon jako „zvířátko“, bez debat nejoriginálnější způsob, jak udělat telfon ještě více lidský. Nejsem prorok, ale věštím tomuto nápadu budoucnost. Že je inkubátor v Koreji? Tak inkubátor aut je pro měnu zase v Evropě. A co? Tohle je způsob, jak se odlišit. Tleskám. S cenovkou do 5.000 Kč má ambice stát se hitem, a nedělám si iluze, že v nějaké modifikované podobě tento hit přijde i do Evropy. Nechci mít oči? Tak si prostě sundám kryt. A všichni budou spokojení.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *