Netflix pro Android má novou funkci. Na iOS se zatím nedostala

Netflix, zdroj obrázku: Unsplash.com

Streamovací služba Netflix uživatelům mobilní aplikace pro Android přináší jednu velice užitečnou novinku – možnost pustit si u vašich oblíbených filmů a seriálů pouze zvukovou stopu, což v terénu dokáže ušetřit velké množství dat.

netflix 03
Ilustrační obrázek

A každý z nás se už určitě někdy dostal do situace, kdy měl prostor poslouchat zvukovou stopu, ale sledovat video už nikoliv. Já sám často při jízdě v autě poslouchám své oblíbené podcasty a teď si budu moci pustit i zvuk ze svých oblíbených seriálů na Netflixu.

netflix audio only
Modré tlačítko vám v aplikaci pro Android dovolí vypnout video

Tahle funkce zatím není dostupná pro všechny uživatele a podle informací webu AndroidPolice.com ji Netflix uživatelům začíná zpřístupňovat postupně podle regionu (jedná se záležitost na straně serveru, nicméně vyžadována je verze Netflixu 7.84.1 build 28 35243). Na mém telefonu zatím audio režim dostupný není, i když mám aktuální verzi aplikace.

netflix audio
Audio režim v mobilní Android aplikaci Netflixu

Po aktivaci funkce v nastavení najdete novou položku, která vám dovolí audio režim aktivovat automaticky vždy, nebo jen při připojených sluchátkách či externích reproduktorech (tedy například i audio systém ve vašem voze).

Dostupnost lze ověřit tak, že pustíte přehrávání libovolného videa a na displeji uvidíte tlačítko „Vypnout/zapnout video„. Do diskuze nám můžete dát vědět, zda už máte audio režim přístupný, či nikoliv.

Autor článku
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku