Domů » Bleskovky » Netatmo představilo inteligentní detektor oxidu uhelnatého. Známe českou cenu

Netatmo představilo inteligentní detektor oxidu uhelnatého. Známe českou cenu

Podle statistiky Ústavu zdravotnických informací v Česku ročně dojde až k 1500 otravám oxidem uhelnatým. K 86 % náhodných otrav způsobených oxidem uhelnatým dochází v domácnostech, nejčastěji během chladných měsíců. Oxid uhelnatý je neviditelný, nedráždivý plyn bez zápachu, a proto je pro jeho detekci potřeba speciální přístroj.

Netatmo inteligentni detektor oxidu uhelnateho 1
Netatmo Inteligentní detektor oxidu uhelnatého

Ten nově nabízí také francouzská firma Netatmo, která se zaměřuje na výrobu produktů pro chytrou domácnost. Inteligentní detektor oxidu uhelnatého nabídne především nový a modernější design, za který se nebudete muset stydět ani v obýváku vedle krbu. Jeho předností je výdrž na integrovanou baterii až 10 let.

Inteligentní detektor oxidu uhelnatého je vybaven funkcí Auto-Test, která kontroluje stav snímače oxidu uhelnatého, baterie a Wi-Fi připojení. Uživatel tak může detektoru plně důvěřovat. V případě zjištěného problému jej na to detektor upozorní. Dále je detektor vybaven funkcí testu alarmu, díky níž je ověřováno správné fungování 85dB alarmu. Inteligentní detektor oxidu uhelnatého funguje bez elektrických kabelů a jeho instalace je snadná. Stačí ho přišroubovat ke zdi a následně stáhnout aplikaci Netatmo Home + Security.

Netatmo inteligentni detektor oxidu uhelnateho 2
Netatmo Inteligentní detektor oxidu uhelnatého

Inteligentní detektor oxidu uhelnatého se na českém trhu bude prodávat od 16. listopadu za doporučenou cenu 2 599 Kč a bez dalších poplatků či potřeby dokupovat centrální jednotku domácnosti. Aplikace Netatmo Home + Security je zdarma a je kompatibilní s operačním systémem iOS 14 a vyšším, a samozřejmě i s telefony se systémem Android.

Dominik Vlasák

5 komentářů

 1. Tak COčko je pěknej prevít.
  Pokud má někdo doma plynový spotřebiš s přerušovačem tahu (takový ten obrácený trychtýř nad spotřebičem) měl by mít doma nějaký „pípák“ co bude detekovat problém.
  NAštěstí detektorů ( i autonomních) je na trhu mnoho, tj je z čeho vybírat.

  • Rick Mečoheň

   Je to svinstvo, není to vidět, není to cítit, nemá to chuť. Jednou mi volala obsluha jakési kotelny, že jim tam pípá alarm a svítí čidlo oxidu uhelnatého, ale pán že k tomu prej docela dlouho čichal a nic necítil, tak že to čidlo asi blbne, že je potřeba vyměnit.

  • Souhlasim a připojuju se. Je fascinující, jak je opatrnost v ČR v tomhle ohledu zaostalá.

  • @Rick Mečoheň
   Tak když jsme dělali v Librety steel, bez pípáku nahoru nikdo s mozkem nelez.
   Já osobně ho budu dávat i do kuchyně + smradokouřodetektor. V tomto směru nerad šetřím. Stojí to pár kaček a přece jen se pak líp spí. No a pojišťovna tohle tak yocení slevou, takže za chvílu je cena zpět ve slevě na pojistku domu.

 2. Milan Hornych

  Mám to už 3 roky zatím tam stále svítí 0. Nevím jestli funguje a jestli ne tak už mě to bude jedno.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).