TOPlist

Nerozbitný a nedobytný: Huawei P30 Pro v testu odolnosti a na kompletní rozborce

P30 15

Smartphone Huawei P30 Pro je bezesporu velmi povedeným kusem hardwaru, o čemž svědčí i vysoké hodnocení v naší recenzi. S telefonem jsme si ale rozhodně nemohli dovolit takové psí kusy, jako např. youtuber JerryRigEverything, který jej tradičně otestoval svými mučícími nástroji, a poté ukázal jeho kompletní rozborku.

Z hlediska odolnosti nevybočuje Huawei P30 Pro ze zajetých standardů moderní doby – sklo i záda kryje odolné sklo Gorilla Glass, v náchylnosti na poškrábání tak P30 Pro konkurenci nijak nepřevyšuje. Rýhy do těla a displeje způsobí materiál s pevností 6 a vyšší podle Mohse, potěšující je však fakt, že i poškrábání skla nad poddisplejovou čtečkou nevyřadí biometrickou autentizaci z provozu. Rám telefonu je kovový a dává telefonu potřebnou pevnost, aby se při pokusu o zlomení ani nehnul.

Pohled do zoomovacího modulu

Zack z kanálu JerryRigEverything také v druhém videu ukázal, kudy vede cesta do útrob telefonu. Nejprve je zapotřebí celý sendvič řádně zahřát, aby povolilo lepidlo, které jej drží pohromadě. Po odstranění zadního krytu pak vykoukne zástup součástek, jemuž na horní straně vévodí cívka pro bezdrátové nabíjení. Další demontáž vyžaduje odstranění několika šroubků a odpojení několika flex kabelů.

Nejzajímavější je bezesporu pohled na hlavní fotoaparát, který je tvořen hned čtyřmi členy. Hlavní 48Mpx člen je opticky stabilizován, širokoúhlá kamerka nad ním nikoliv. „Zoomovací“ kamerka ve spodní části je umístněná separátně a schovává se do jednoho hliníkového bloku.

Jeho rozpárání pak odhaluje, jak celý systém funguje – světlo se láme přes hranol se zrcadlem do horizontální roviny a přes soustavu čoček pak dopadá na fotočip umístěný přibližně v polovině šířky telefonu. Celý modul zabírá v telefonu poměrně dost místa, i tak se ale do jeho útrob vešla masivní 4 000mAh baterie.

Hardwarové parametry Huawei P30 Pro

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 9.0, čipset: HiSilicon Kirin 980, octa-core, 2× 2,6 GHz Cortex-A76 + 2× 1,92 GHz Cortex-A76 + 4× 1,8 GHz Cortex-A55, GPU: Mali-G76 MP10, RAM: 6/8 GB, interní paměť: 128/256/512 GB, pam. karta:
Rozměry: 158 × 73,4 × 8,41 mm, hmotnost: 192 g, zvýšená odolnost: IP68

Displej, konektivita a baterie

6,47", OLED, rozlišení: Full HD+, 1080 × 2340 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 4200 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 40 Mpx, f/1.6, 27mm, 1/1.7", PDAF, OIS, druhý: 8 Mpx, teleobjektiv, f/3.4, 125mm, 1/4.0", PDAF, OIS, 5× optický zoom, třetí: 20 Mpx, širokoúhlý, f/2.2, 16mm, 1/2.7", PDAF, čtvrtý: TOF 3D, hloubkový senzor, selfie kamera: 32 Mpx, f/2.0, HDR, Full HD video

Uvnitř také najdeme optickou čtečku otisků prstů, která je v podstatě dalším fotoaparátem – jejím vyjmutím se v displeji objeví otvor. Největší překážkou v cestě do útrob telefonu je tak první krok, poté se zdá být většina komponent modulární a jejich případná výměna by nemusela být náročná.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích.

Kapitoly článku