Domů » Bleskovky » Nerozbitný a nedobytný: Huawei P30 Pro v testu odolnosti a na kompletní rozborce

Nerozbitný a nedobytný: Huawei P30 Pro v testu odolnosti a na kompletní rozborce

Smartphone Huawei P30 Pro je bezesporu velmi povedeným kusem hardwaru, o čemž svědčí i vysoké hodnocení v naší recenzi. S telefonem jsme si ale rozhodně nemohli dovolit takové psí kusy, jako např. youtuber JerryRigEverything, který jej tradičně otestoval svými mučícími nástroji, a poté ukázal jeho kompletní rozborku.

Huawei P30 Pro Durability Test - Breathing Crystal?!

Z hlediska odolnosti nevybočuje Huawei P30 Pro ze zajetých standardů moderní doby – sklo i záda kryje odolné sklo Gorilla Glass, v náchylnosti na poškrábání tak P30 Pro konkurenci nijak nepřevyšuje. Rýhy do těla a displeje způsobí materiál s pevností 6 a vyšší podle Mohse, potěšující je však fakt, že i poškrábání skla nad poddisplejovou čtečkou nevyřadí biometrickou autentizaci z provozu. Rám telefonu je kovový a dává telefonu potřebnou pevnost, aby se při pokusu o zlomení ani nehnul.

Pohled do zoomovacího modulu

Zack z kanálu JerryRigEverything také v druhém videu ukázal, kudy vede cesta do útrob telefonu. Nejprve je zapotřebí celý sendvič řádně zahřát, aby povolilo lepidlo, které jej drží pohromadě. Po odstranění zadního krytu pak vykoukne zástup součástek, jemuž na horní straně vévodí cívka pro bezdrátové nabíjení. Další demontáž vyžaduje odstranění několika šroubků a odpojení několika flex kabelů.

Huawei P30 Pro Teardown! - How does a 'Periscope Camera' work?

Nejzajímavější je bezesporu pohled na hlavní fotoaparát, který je tvořen hned čtyřmi členy. Hlavní 48Mpx člen je opticky stabilizován, širokoúhlá kamerka nad ním nikoliv. „Zoomovací“ kamerka ve spodní části je umístněná separátně a schovává se do jednoho hliníkového bloku.

Jeho rozpárání pak odhaluje, jak celý systém funguje – světlo se láme přes hranol se zrcadlem do horizontální roviny a přes soustavu čoček pak dopadá na fotočip umístěný přibližně v polovině šířky telefonu. Celý modul zabírá v telefonu poměrně dost místa, i tak se ale do jeho útrob vešla masivní 4 000mAh baterie.

Hardwarové parametry Huawei P30 Pro
Systém: Android 9.0
Rozměry: 158 x 73,4 x 8,41 mm, Hmotnost: 192 gramů
Čipset: HiSilicon Kirin 980, octa-core 2x 2,6 GHz Cortex-A76, 2x 1,92 GHz Cortex-A76, 4x 1,8 GHz Cortex-A55
RAM: 6/8 GB, Interní paměť: 128/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,47", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 32 Mpx, f/2.0, HDR, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4200 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Uvnitř také najdeme optickou čtečku otisků prstů, která je v podstatě dalším fotoaparátem – jejím vyjmutím se v displeji objeví otvor. Největší překážkou v cestě do útrob telefonu je tak první krok, poté se zdá být většina komponent modulární a jejich případná výměna by nemusela být náročná.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Kvalitní čínská konstrukce. Tak to má být.

  • „Kvalitní“ a „čínská“ se zároveň vylučuje.

  • Nedělej ze sebe blbá, z Číny je spousta kvalitního zboží

  • Nevím o jediném

  • Metla Lidstva

   Ono je to u xzeita normalni, ze jakmile se pise o jeho modle Huawei, tak musi kvicet a bit se jako spravna ovce za svou znacku. :-D

  • Metla Lidstva (neregistrovaný): Huawei není moje značka. Patří to někomu jinému.

   Qam: kvalitní a čínská se nijak nevylučuje. To jen ty máš problém to probrat.

  • Metla Lidstva

   Samozrejme vis jak to myslim, tak ze sebe nedelej jeste vetsiho blba, huaovecko. ;-)

  • No myslíš to úplně špatně, protože tady se jedná o Huawei P30pro a ten já nemám. Takže píšeš nesmysly, protože nic jiného ani nemáš.

  • Metla Lidstva

   A? Fanaticky kvicis temer u kazdeho clanku o Huawei. A beda, jestli nekdo napise neco negativniho :-D

  • B? U každého fakt ne. Můžeš se podívat na posledních 5 článků, kde je zmínka o Huawei, jestli je u každého nějaký můj příspěvek. Není. Jsi obyčejný lhář bez relevantních argumentů k věci.

  • Jsi obyčejný lhář bez relevantních argumentů k věci.

   To ti zni dost podobne.

  • lukass71: Ty jsi nejlepší citátor.

   Vyhrál by jsi první cenu, kdyby v tom byla soutěž.

  • „Vyhrál by jsi“? Já měl pocit, že jsi to ty, kdo tu neustále někoho poučuje, co se gramatiky a pravopisu týče.

  • Menty: Nepleť tady ještě něco dalšího. Vlákno zase směřuje někam do – však ty víš moc dobře kam. Nebýt metly apod., mohlo to být docela v klidu.

   Budeme se držet tématu a to je kvalita konstrukce a tam patří Huawei mezi špičku

  • xzeit: Tak sorry, ale čekal bych, že když tu zrovna ty neustále plevelíš diskuze offtopic poučkami o tom, jak kdo kde udělal v gramatice nebo pravopise chybu, tak že zaujmeš jiný přístup. A kor když tě upozorním na chybu v látce, která je předmětem základky. U ostatních je mi to jedno, ale u tebe si na to dávám pozor, jak se totiž říká – kdo chce druhým svítit, musí sám zářit.

  • xzeitNahlásit | 25. 4. 2019 v 13:52
   Menty: Nepleť tady ještě něco dalšího. Vlákno zase směřuje někam do – však ty víš moc dobře kam. Nebýt metly apod., mohlo to být docela v klidu.

   Najednou. Jak pise Menty, normalne plives kam muzes se svyma pravopisnyma pouckama, ale tady je to od jinych spatne :D

 2. lukass71: Když si všimnu, že někdo udělal nějakou chybu, tak to většinou jen *opravím a nijak to nekomentuji. Nikomu se nesměji a ani nic jiného.

  Ty jsi fakt mistr v citacích.
  Napíšeš lukass71Nahlásit | 25. 4. 2019 v 13:02
  Jsi obyčejný lhář bez relevantních argumentů k věci.

  A k tomu takovou cypovinu:

  To ti zni dost podobne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).