Domů » Články » Neoficiálně: První obrázky z Windows Mobile 5.0 SE

Neoficiálně: První obrázky z Windows Mobile 5.0 SE

Windows Mobile 5.0 SENa Asukalove blogu se objevily první screenshoty, které pravděpodobně pocházejí z připravované verze operačního systému Windows Mobile 5.0 Second Edition, která je známa také pod označením Crossbow. Jak tomu už bývá, druhá edice WM5.0 přinese několik novinek v podobě lepšího zabezpečení, rychlosti a stability operačního systému. Microsoft dále slibuje, že pro Crossbow bude vývoj nových aplikací ještě jednodušší a komfortnější – že bychom se dočkali nového .Net Compact Frameworku ?

V současné době nejsou potvrzeny žádné oficiální informace, o novinkách tak zatím můžeme jen spekulovat. Na nedávné konferenci Mobius 2006 však Microsoft poodhalil, že by Crossbow měl být venku už koncem letošního roku, avšak minimálně několik dalších měsíců si budeme muset počkat, než se objeví první přístroje s tímto operačním systémem. V přípravě je už samozřejmě Windows Mobile 6.0 “Photon“, který by se měl na trhu objevit už na konci příštího roku. A teď už se podívejte na neoficiální obrázky z WM5.0 SE !

1

2

3

Zdroj: Asukal.net, za tip na bleskovku děkuji našemu čtenáři Katovi

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

 1. Ta polozka „encryption“ ma celkom zaujala.

 2. me to encryption nechava klidnym. mam resco explorel a ten umi sifrovat soubory. staci ho ¨zabalit¨ a kdyz ho chcu otevrit treba v commanderu tak staci zadat heslo a uz se rozsifrovava.
  jinak, WM5SE se mi docela libi. skoda ze skoro vsechny novejsi mdacka maji 200MHz procosory, takze budu muset zustat u 2003SE, ale s 416MHz procakem.
  (hermes ma sice vic, ale za ty prachy si radsi koupim notebook).
  VIVA LA COMPACT!

 3. TO Sir Andrew:
  vsechny novejsi mdacka maji 200MHz procesory????? kdes to sebral???? Jinak pravda TyTn (Hermes) je ponekud drahej ale tak jsou levnejsi a s rychlejsim procesorem jako treba A701 a tedka myslim O2 pripravuje taky neco s 512Mhz procakem;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).