TOPlist

Německý Vodafone přidal do své nabídky Hermese a StarTreka, dočkáme se také ?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC Hermes a Qtek 9500Německý operátor Vodafone dnes do své nabídky zařadil dva očekávané Windows Mobile komunikátory, konkrétně PocketPC HTC Hermes (TyTN) a Smartphone HTC StarTrek (STRtrK).

HTC Hermes se v jeho nabídce objeví jako VPA compact III. Prodávat se začne už v průběhu tohoto měsíce za cenu 900 Euro bez smlouvy, případně za 410 Euro se smlouvou na 24 měsíců. Částka bez smlouvy činí v přepočtu zhruba 25600 Kč, což je suma opravdu nemalá.

HTC StarTrek se v nabídce objeví stále ještě pod názvem Qtek 8500 a bude dostupný v klasické černé nebo dámské růžové. Jeho cena bude 600 Euro, s 24 měsíční smlouvou potom 170 Euro. Opět to jsou ceny celkem vysoké, v přepočtu se nedotovaná cena pohybuje kolem 17000 Kč, což je o několik tisíc více, než za kolik se jej chystají nabídnout české internetové obchody.

Vodafone VPA compact III (HTC Hermes, TyTN)
Vodafone VPA compact III

Zajímavou otázkou ale zůstává, zda některé ze zařízení nabídne i český Vodafone? O modelu Qtek 9500 se spekulovalo již dříve, avšak mnohem zajímavější by u něj byl HTC Hermes, jelikož náš Vodafone ve své nabídce žádné podobné zařízení nemá. U českého T-Mobilu se zatím velmi dobře prodává MDA Vario, proto bych v blízké době zařazení Hermese jako Vario II do jeho nabídky vůbec neočekával. T-Mobile zatím ani nespustil “tu pravou” UMTS síť, a proto bychom si videohovory s Hermesem v jeho síti zatím moc neužili. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, jak se k tomu náš červený operátor postaví a zda se u něj tyto korunovační klenoty objeví.

Qtek 8500 (HTC StarTrek, STRtrK)
Qtek 8500

Zdroj: the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku