Domů » Články » Německý Vodafone přidal do své nabídky Hermese a StarTreka, dočkáme se také ?

Německý Vodafone přidal do své nabídky Hermese a StarTreka, dočkáme se také ?

HTC Hermes a Qtek 9500Německý operátor Vodafone dnes do své nabídky zařadil dva očekávané Windows Mobile komunikátory, konkrétně PocketPC HTC Hermes (TyTN) a Smartphone HTC StarTrek (STRtrK).

HTC Hermes se v jeho nabídce objeví jako VPA compact III. Prodávat se začne už v průběhu tohoto měsíce za cenu 900 Euro bez smlouvy, případně za 410 Euro se smlouvou na 24 měsíců. Částka bez smlouvy činí v přepočtu zhruba 25600 Kč, což je suma opravdu nemalá.

HTC StarTrek se v nabídce objeví stále ještě pod názvem Qtek 8500 a bude dostupný v klasické černé nebo dámské růžové. Jeho cena bude 600 Euro, s 24 měsíční smlouvou potom 170 Euro. Opět to jsou ceny celkem vysoké, v přepočtu se nedotovaná cena pohybuje kolem 17000 Kč, což je o několik tisíc více, než za kolik se jej chystají nabídnout české internetové obchody.

Vodafone VPA compact III (HTC Hermes, TyTN)
Vodafone VPA compact III

Zajímavou otázkou ale zůstává, zda některé ze zařízení nabídne i český Vodafone? O modelu Qtek 9500 se spekulovalo již dříve, avšak mnohem zajímavější by u něj byl HTC Hermes, jelikož náš Vodafone ve své nabídce žádné podobné zařízení nemá. U českého T-Mobilu se zatím velmi dobře prodává MDA Vario, proto bych v blízké době zařazení Hermese jako Vario II do jeho nabídky vůbec neočekával. T-Mobile zatím ani nespustil „tu pravou“ UMTS síť, a proto bychom si videohovory s Hermesem v jeho síti zatím moc neužili. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, jak se k tomu náš červený operátor postaví a zda se u něj tyto korunovační klenoty objeví.

Qtek 8500 (HTC StarTrek, STRtrK)
Qtek 8500

Zdroj: the::unwired

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. ty nedotované ceny jsou fakt síla, čekal jsem dost, ale tolik ani omylem…

  2. Doufám, že bude HTC Hermes do roka za podobnou cenu jak MDA Vario. Myslím,že to bude jeho důstojný nástupce. Prostě nádhera.

  3. Snad se dostanou i k nám, ale po dotazu na Vodafone na S200 mi řekli, že oni o tom nerozhodují (v ČR) co budou nabízet, ale mají to nařizené z „jiných míst“. Nevím co si mám o tom myslet.

  4. Tak Qteka S200 sezenes i v beznych eshopech, tak proc ho kupovat od vodafonu ?
    Jinak TyTN jako VPA III bude mit 400Mhz Samsung…

  5. Jako s tim „Prozessor: Samsung CPU mit 300 MHz“ at jdou u Vodafonu dop*dele To jestli mysli vazne tak maji fakt v hlave totalne na*rano Tak vzhledem k tomu ze vlastne Hermes jeste neni na trhu tak to jeste nic neznamena ale stejne tu specifikaci by meli mit aktualizovanou tak nevim jestli to nakonec fakt nemysli vazne. A jinak taky se mohli HTC prekonat a hodit tam Intela. Kdovi co ten Samsung bude za sra*ku. Kdesi jsem cetl ze je lepsi nez Intel na 416MHz ale jinde ze zas ne tak nevim :/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).