Domů » Bleskovky » Německý high-end smartphone Linshof i8 nakonec světlo světa nespatří

Německý high-end smartphone Linshof i8 nakonec světlo světa nespatří

Necelý měsíc zpátky jsme vás informovali o nadějně vyhlížejícím německém smartphonu Linshof i8. V designově poměrně specifickém těle se měl ukrývat blíže neurčený osmijádrový procesor doplněný o 3GB RAM, na čelní straně se poté měl nacházet pětipalcový Full HD displej. Výrobce plánoval zařízení uvést do prodeje během prvního čtvrtletí roku 2015 a to za cenu okolo osmi tisíc korun bez DPH. Smartphone měl později doplnit i tablet, jenž by taktéž nabídl operační systém Android 5.0.

 

Německá společnost však nyní oznámila svůj konec z důvod vycouvání investorů a tudíž nedostatku finančních prostředků. Celý projekt od počátku nepůsobil úplně důvěryhodně a je tak otázkou, jestli mělo někdy nějaké zařízení vůbec světlo světa spatřit. Pravdu už se však nejspíše nikdy nedozvíme.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).