Domů » Bleskovky » Nectar Mobile Power: Palivový článek s kapacitou 55 000 mAh

Nectar Mobile Power: Palivový článek s kapacitou 55 000 mAh

Veletrh CES již za sebou zavřel vrátka, to ovšem neznamená, že o představených produktech nebudeme ještě nějaký čas slýchat, zejména pak o zajímavém příslušenství. Příkladem je USB nabíječka Nectar Mobile Power, která by měla skoncovat s věčným hledáním zásuvek. Disponuje totiž doslova monostrózní kapacitou dosahující hodnoty 55 000 mAh. Čistě pro srovnání, například Nexus 4 disponuje baterií o kapacitě 2 100 mAh a v případě iPhone 5 je to 1 440 mAh. Nějakou chvíli si tedy s tímto pomocníkem mimo civilizaci vystačíte.

Přemýšlíte-li nad tím, jak dlouho strávíte nabíjením samotné externí nabíječky, tak vězte, že ta se nenabíjí, jde totiž o palivový článek. Po vyčerpání energie totiž pouze vložíte nový akumulátor (Nectar Pod), který samozřejmě musíte dokoupit. Cena za tohoto 200gramového drobečka je ovšem 300 USD (zhruba 5 750 Kč bez DPH) a za každou další dávku šťávy ve formě Nectar Podů si připlatíte 10 USD (zhruba 190 Kč bez DPH). Nectar Power Mobile si můžete předobjednat již nyní, první zásilky se ovšem vydají na cestu až počátkem léta. Pro cestovatele, kteří vyrážejí na delší dobu mimo dosah elektrické energie a potřebují být skrze mobilní telefon ve spojení se světem, je tohle řešení velmi výhodné a Nectar si tak své zákazníky určitě najde.

 

Jiří Hanč

13 komentářů

 1. fero (neregistrovaný)

  Výborný nápad, ale proč to není nabíjecí? To nechápu

  • nejspíš protože to není baterie ale palivový článek…

  • Spíše by to chtělo adaptér a patronu doplnit z lahve. Což je reálné… Plnící stanice.

  • To by uz nebol taky vyhodny business.

  • Tak než nový akumulátor by mělo být asi přesnější nová bombička nebo patrona.

   Ad plnění doma, je asi trochu otázka, jak je ta bombička:-) natlakovaná, takže by k tomu asi byl třeba nějaký kompresor a asi se dostaneme do vcelku jiných pořizovacích nákladů, což by pro mnohé spíše občasné uživatele byl dost náklad navíc. Nehledě na cenu plnící láhve.

 2. Luboš (neregistrovaný)

  Možná by šlo vytvořit i něco nabíjecího. V úvodu shlédněte toto video [odkaz] cca. část od sedmé minuty je klíčová. Uvedená technologie umožní vyrábět elektřinu z tepla. Již asi tušíte kam směřuji. Zařízení na generování elektrické energie přitom není vůbec drahé viz. [odkaz]=

  Uživatelé mobilních zařízení jako jsou smartphony atp. se často v terénu potýkají s potřebou nabití svého přístroje. Existují solární nabíječe, které ale nefungují v noci. Existují rotační nabíječky, které jsou ale náročné na manuální práci. Hračky uvedené v článku zase vyžadují drahý „spotřebák“. Přitom ale v přírodě často outdooráci vaří na nějakém hrnci. V kotlíku atp. Napadlo mne vytvoření jakési Powerbank viz. zde [odkaz], která bude získávat energii z termoelektrického článku. A z této záložní bateriové jednotky si poté uživatel může dobít své mobilní zařízení. Z hlediska provedení lze termoelektrický snímač umístit přímo do konstrukce hrnce ale je možné i samostatné řešení, které se mi zdá příhodnější. Jednoduše půjde o kovové zařízení např. z tepelně dobře vodivé mědi, které se pomocí magnetu připevní na kotlík ve kterém se vaří guláš z divočáka. Integrovaný termoelektrický snímač (e) bude nabíjet záložní baterii, která bude umístěna uvnitř gadgetu v tepelně izolované části. Takto lze GADGET kdykoliv umístit na jakékoliv nádobí a získávat energii. Klidně si to můžete vytvořit doma sami. Průměrně zdatný kutil to zvládne. Jaká bude výkonnost uvedeného gadgetu netuším ale šanci tomu dávám :)

  • Luboš (neregistrovaný)

   Ještě mě tak napadá, že by to věcička nemusela mít vůbec žádné otvory a kabílky a z vnější strany by po vychladnutí mohla klidně nabíjet mobil indukčně.

 3. Anonym (neregistrovaný)

  Thermoelectric induction charger (zkráceně TAICH).. a na horní hraně by barevné byly ledky pro informaci o úrovni nabití :)

 4. TomAg (neregistrovaný)

  A co existující vařič s USB portem? :-)

  [odkaz]

  • Luboš (neregistrovaný)

   No vida, vida. Stejný princip – jen trochu jiná aplikace :) Dík za link .. přidávám si na svůj Pocket ;)

 5. Mirek (neregistrovaný)

  55000 mAh asi ne, je to 55000 mWh tedy asi 11000 mAh.tzn že nabijete za 200 Kč 3x mobil.

 6. miro j. (neregistrovaný)

  No vyhodnejsie sa mi vidi Powermonkey extreme ( Solarna nabijacka s powerbankom 9000mAh ) za nieco cez 100E

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).