Domů » Bleskovky » Navštívili jsme vývojářský autobus Nokie: Do Prahy s sebou přivezl nové modely a Xbox One

Navštívili jsme vývojářský autobus Nokie: Do Prahy s sebou přivezl nové modely a Xbox One

Vývojářský Nokia X-bus dnes zavítal do Prahy. Až do 18. hodiny bude přistavený u Kongresového centra (ulice 5. května 65) a určený je především pro vývojáře, kterým zde proškolený tým v rámci krátkých přednášek poradí s optimalizací a portací vlastních aplikací na nové Nokie X/X+ a XL.

Autobus vyrazil už 4. března z Paříže a postupně zavítá do celkem deseti evropských měst. Předevčírem byl například v Budapešti, pozítří zamíří do Polska a 28. března zakončí svou cestu v Londýně. Autobus poznáte na první pohled, má zelenobílou barvu a je dvoupatrový (jedná se o AEC Routemaster, tedy londýnský double-decker).

  

Video: Nokia bus v Praze

Nokia X bus - Praha 2014
Autorem videa je Tomáš Slavíček

Horní patro je určeno pro vývojáře, probíhají zde přednášky o portaci aplikací; vývojáři se samozřejmě na proškolené členy X-týmu mohou obrátit s případnými problémy. My jsme na místo dorazili krátce po 12. hodině, v horním patře zrovna probíhala přednáška pro zhruba pětici vývojářů, ve spodním patře čekali zájemci na další blok, který měl začínat ve 13:00. V autobuse jsme strávili zhruba dvacet minut a za tu dobu dorazilo dalších deset návštěvníků.

  
Spodní patro Nokia busu s chill-out zónou a dvěma Xboxy One

  

Ve spodním patře bylo k dispozici drobné občerstvení, automat na kávu a nechyběly zde ani dva Xboxy One s hrou Forza 5. Návštěvníci si tak mohli zkrátit čekání proháněním se v závodních vozech ve virtuálních ulicích Prahy, čehož jsme také využili :-).


V horním patře po celý den probíhají krátká školení pro vývojáře 

Kromě občerstvení zde pro vývojáře byly připraveny také drobné předměty jako trička, klíčenky nebo gumové kačenky. Rozdávat by se měly také powerpacky, nicméně jen těm vývojářům, kteří některou ze svých aplikací publikují do obchodu Nokia. Kromě modelu X, na který jsme vám nedávno přinesli recenzi, zde k vidění byl i pětipalcový model Nokia XL.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. fabzfia112 (neregistrovaný)

    Proč musí být všechno až v Praze sakra :(

    • Jak až v Praze? Víš jak daleko to máme my na kloudnej kopec si zalyžovat (a to nemluvím o letošku s nutností do Alp:-) ) Navíc ti do Práglu snad ze všech stran vede nějaká dálnice nebo železniční trať:)

    • UNI pro někoho je i ten kousek do Prahy dálka :D

  2. To vlnenie kamery je hodne okaté :/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).