Návrat na Opičí ostrov. Chystá se pokračování legendární herní série Monkey Island

return to monkey island

Herní série Monkey Island bývá považována za vrchol žánru point-and-click adventur. Když její původní tvůrce Ron Gilbert zveřejnil 1. dubna tajemný náznak možného pokračování, většina hráčů to patrně považovala za nejapný aprílový žertík. Plnohodnotné pokračování s názvem Return to Monkey Island však skutečně vzniká, s vydáním se navíc počítá už na letošní rok.

Threepwoodův epochální návrat

Podle dostupných informací půjde o dlouho očekávané pokračování příběhu prvních dvou her – Secret of Monkey Island (1990) a Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge (1991). U velkolepého návratu nebude chybět ani oblíbený protagonista Guybrush Threepwood, kterému také tentokrát propůjčí svůj hlas dabér Dominic Armato.

Return to Monkey Island | Coming 2022

Za vývojem stojí Gilbertovo studio Terrible Toybox, které před pěti lety vytvořilo hru Thimbleweed Park – šlo o pixelartové dobrodružství po vzoru adventur ze staré školy. Novinka vzniká ve spolupráci s vydavatelstvím Devolver Digital a herní divizí Lucasfilmu, která se tehdy ještě pod názvem LucasArts podílela hned na čtyřech titulech právě ze série Monkey Island.

Podmanivá grafika?

Roli uměleckého ředitele zastává Rex Crowle, který v minulosti pracoval na vizuálně podmanivých hrách jako LittleBigPlanet nebo Tearaway. Kromě prověrky mozkových závitů a humorného příběhu se tak fanoušci mohou těšit rovněž na osobitý výtvarný styl.Rovio Classics Angry BirdsNepřehlédněte

Návrat legendy? Angry Birds hlásí mobilní comeback

Gilbert o případném pokračování hovořil na svém blogu už v roce 2013. Nastínil tehdy možné směřování příběhu a zároveň uvedl, že jestli někdy vytvoří další díl, neoznámí jej jindy než 1. dubna. A na svůj slib očividně nezapomněl. Na další informace včetně platforem, pro které titul vyjde, si však budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku