Domů » Bleskovky » Návody: Neposedný homebutton na iPhonu

Návody: Neposedný homebutton na iPhonu

Dotykové displeje jsou krásné, užitečné, parádní a skvělé. Ovšem jen do chvíle, kdy se vám na smartphonu pokazí jedno z mála hardwarových tlačítek. Pak jde legrace stranou a dostaví se pocit marnosti, beznaděje a naštvání. Tím spíš u uživatelů iPhonů, kteří se bez hlavního kulatého tlačítka „Home“ těžko obejdou. Co dělat, když se do takové situace dostanete zrovna vy?

Když se klobouky nemají rády

Na samotném plastovém tlačítku se zespodu nachází kovová součástka, která vzdáleně připomíná klobouk. Totožný komponent je připojen na i desce, a právě stisknutí plastového tlačítka je spojí. Toť home button po technické stránce, nic víc, nic míň. Do malé spáry mezi otvorem a plochou tlačítka se čas od času dostane drobné smítko nebo nános prachu, které se poté usadí pod tlačítkem.

Tehdy tlačítko přestává reagovat na dvojklik, někdy i na stisk samotný, popřípadě mezi zmáčknutím a reakcí je takový prostoj, že byste za tu chvíli stačili uštrikovat půl ponožky.

Všemocný alkohol

Občas stačí tlačítko promačkat na všech čtyřech stranách a nečistoty se uvolní, takže po nějakou dobu bude home button fungovat lépe. Pokud to nepomůže, existuje řešení, které člověk volí ve fázi absolutní bezvýchodnosti a frustrace – alkohol. Nyní si prosím vypněte své mobilní telefony. Ne kvůli nevhodným SMS zprávám či opileckým telefonátům. Při práci s kapalinou v blízkosti telefonu (a především na něm) hrozí nebezpečí zkratu.

Ideálně čistý líh nakapejte na vatovou tyčinku a nechte jej odpařit tak, aby tyčinka byla lehce navlhlá. Vypnutý iPhone držte displejem dolů a několikrát obkružte tyčinkou tlačítko. Vata bude pravděpodobně zašpiněná. Což vlastně znamená, že jste napůl vyhráli. Proceduru opakujte i s tlačítkem ve stlačené poloze. Pak stačí s iPhonem párkrát klepnout do dlaně, čímž některé fyzické nečistoty dostanete na povrch.

Ty setřete a dejte alkoholem opojenému a vypnutému iPhonu alespoň dvacet minut oddych. Výsledky se dostaví v závislosti na zašpinění a míře vyčištění kontaktů. Pokud vám na přístroj stále běží záruka a tento experiment se vám jakkoliv protiví nebo nezafunguje, autorizovaný servis vám bez okolků vymění buď tlačítko, nebo rovnou celý telefon.

Tip na závěr

Pokud máte v iPhonu alespoň iOS 5, home button vás neposlouchá, a přesto telefon nechcete nebo nemůžete odnést do servisu, vytvořte si virtuální obdobu tlačítka na displeji. V Nastavení otevřete záložku Obecné. V ní naleznete Zpřístupnění, ve kterém najeďte na položku AssistiveTouch. Tu zapněte. Heuréka! Bílé kolečko ve čtverci je váš nový, virtuální home button.

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).