Domů » Články » Návod: Jak snadno zkopírovat SMS z iPhone do Androidu

Návod: Jak snadno zkopírovat SMS z iPhone do Androidu

Přecházíte z iPhone na Android a nechcete přijít o textové zprávy? V tomto návodu vám ukážeme, jak zprávy snadno za několik minut dostat do nového zařízení.

Při přechodu z iPhone 5 na Samsung Galaxy S4 jsem řešil, jak na nový telefon přenést textové zprávy. Postupů je několik a pokud si do Google zadáte dotaz na toto téma, pravděpodobně skončíte u aplikace iSMS2Droid, která zřejmě na starších verzích Androidu funguje na výbornou, ale na Galaxy S4, HTC One ani Xperii Z nepracovala správně a při extrahování zpráv z iTunes souboru pokaždé spadla.

 

Hledal jsem tedy jiné řešení, až jsem narazil na službu iSMSgrab.com, která v podstatě dělá to samé jako iSMS2Droid, avšak přímo ve webovém prohlížeči, kde vám vygeneruje XML soubor se zprávami, který následně snadno importujete do telefonu s Androidem skrze nástroj SMS Backup & Restore. Řešení je samozřejmě mnohem více a existují i specializované nástroje, které vše udělají za vás, ale většinou jsou placené a tento způsob mi přišel jako nejjednodušší a stoprocentně funkční.

Jak na to?

1. Připojte váš iPhone k PC nebo Macu s iTunes a proveďte kompletní zálohu telefonu.

2. Následně jděte do složky, ve které vyhledejte soubor s názvem 3d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28

 • umístění souboru ve Windows 7: C:Users$vasProfil$AppDataRoamingApple ComputerMobileSyncBackup$RandomCharsFolder$
 • umístění souboru ve Windows XP: C:Documents and Settings$vasProfil$Application DataApple ComputerMobileSyncBackup$RandomCharsFolder$
 • umístění souboru v Mac OS X:~/Library/Application Support/MobileSync/backup/

3. Soubor 3d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28 nahrajte na stránku iSMSgrab.com a vyčkejte, než vám služba vygeneruje potřebný XML soubor. O data se nemusíte bát, iSMSgrab.com žádné informace ze souboru nijak neuchovává.

4. XML soubor přesuňte do telefonu s Androidem a následně z Google Play nainstalujte aplikaci SMS Backup & Restore.

5. V aplikaci načtěte (naimportujte) XML soubor a je hotovo, nyní byste měli mít všechny textové zprávy z iPhone na telefonu s Androidem.


Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. Cože?! Ty jsi přešel? :-D

 2. d456 (neregistrovaný)

  Zajímavý způsob jak se dostat k důvěrným informacím.

  • V článku píši, že webová služba soubor s SMS zprávami neuchovává, pokud máte ale přesto obavy, můžete zkusit odkazovanou aplikaci iSMS2Droid, nicméně ta nefunguje na všech telefonech a tam, kde je s ní problém při exportu zpráv do XML pomůže webová služba.

 3. jakub (neregistrovaný)

  Nebo zkopírovat na sim a mít je tam

 4. W8 (neregistrovaný)

  kto by robil takúto sprostosť z iPhone na tu blbosť :D

 5. Martin P. (neregistrovaný)

  Tomu se říká účelnost drbat se „levou rukou na právém uchu“. Taky to jde , ale…

  U HTC One lze použít přímo SW dodaný s telefonem a nedávat SMS dobrovolně „třetí straně“

 6. u Samsungu taky, SmartSwitch přenese úplně všechno – call logs, sms, budíky, hudba, video, fotky, špička… jak z iPhone, tak z Blackberry, LG a dalších

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).