Návod: Jak snadno zkopírovat SMS z iPhone do Androidu

Přecházíte z iPhone na Android a nechcete přijít o textové zprávy? V tomto návodu vám ukážeme, jak zprávy snadno za několik minut dostat do nového zařízení.

Při přechodu z iPhone 5 na Samsung Galaxy S4 jsem řešil, jak na nový telefon přenést textové zprávy. Postupů je několik a pokud si do Google zadáte dotaz na toto téma, pravděpodobně skončíte u aplikace iSMS2Droid, která zřejmě na starších verzích Androidu funguje na výbornou, ale na Galaxy S4, HTC One ani Xperii Z nepracovala správně a při extrahování zpráv z iTunes souboru pokaždé spadla.

 

Hledal jsem tedy jiné řešení, až jsem narazil na službu iSMSgrab.com, která v podstatě dělá to samé jako iSMS2Droid, avšak přímo ve webovém prohlížeči, kde vám vygeneruje XML soubor se zprávami, který následně snadno importujete do telefonu s Androidem skrze nástroj SMS Backup & Restore. Řešení je samozřejmě mnohem více a existují i specializované nástroje, které vše udělají za vás, ale většinou jsou placené a tento způsob mi přišel jako nejjednodušší a stoprocentně funkční.

Jak na to?

1. Připojte váš iPhone k PC nebo Macu s iTunes a proveďte kompletní zálohu telefonu.

2. Následně jděte do složky, ve které vyhledejte soubor s názvem 3d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28

  • umístění souboru ve Windows 7: C:\Users\$vasProfil$\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\$RandomCharsFolder$\
  • umístění souboru ve Windows XP: C:\Documents and Settings\$vasProfil$\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup\$RandomCharsFolder$\
  • umístění souboru v Mac OS X:~/Library/Application Support/MobileSync/backup/

3. Soubor 3d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28 nahrajte na stránku iSMSgrab.com a vyčkejte, než vám služba vygeneruje potřebný XML soubor. O data se nemusíte bát, iSMSgrab.com žádné informace ze souboru nijak neuchovává.

4. XML soubor přesuňte do telefonu s Androidem a následně z Google Play nainstalujte aplikaci SMS Backup & Restore.

5. V aplikaci načtěte (naimportujte) XML soubor a je hotovo, nyní byste měli mít všechny textové zprávy z iPhone na telefonu s Androidem.


Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku