Domů » Bleskovky » Navizoo: navigace pro zoologické zahrady, která zpestří vaši návštěvu

Navizoo: navigace pro zoologické zahrady, která zpestří vaši návštěvu

Slovenský projekt Navizoo před nedávnem vydal aplikaci, která pomůže uživatelům lépe se orientovat v zoologických zahradách na základě lokalizace a detailních map. Uživatelé mají kromě navigace k dispozici i lokalizaci zvířat, přístup k zajímavostem, jakož i k tipům na občerstvení. Aktuálně se v Navizoo nacházejí všechny zoo v České republice a na Slovensku. Cílem startupu je prohloubit zážitek z návštěvy zoologické zahrady a zpříjemnit čas strávený s rodinou a přáteli.

Navizoo má globální ambice, ale startovací linií je v první řadě vytvoření pevné základny uživatelů na českém a slovenském trhu. „Bylo pro nás samozřejmé, že v první řadě Navizoo poskytneme návštěvníkům zoo v Čechách a na Slovensku. Máme tu dobré zázemí, zoologické zahrady jsou na výborné úrovni a už dnes se můžeme pyšnit partnerskými zoo, které s námi úzce spolupracují. V Navizoo navíc podporujeme partnerské zoo v péči o zvířata, o to víc nás těší, že začínáme působit právě v ČR a SR,“ říká o rozhodnutí začít s Navizoo ve střední Evropě CEO a zakladatel startupu Róbert Marchevka.

Jádrem Navizoo je lokalizace návštěvníka na detailní mapě zoo, na které jsou navíc k dispozici umístění všech zvířat, atrakcí, restaurací nebo událostí, které má konkrétní zoo k dispozici „Našim cílem je prohloubit zážitek návštěvníků. Nesnažíme se jejich pozornost odvést od zvířat k smartphonům, právě naopak, Navizoo slouží jako pomůcka a spořič času, díky kterému zároveň návštěvníkům nikdy neunikne to nejlepší, co zoo nabízí,“ vysvětluje principy Navizoo Róbert Marchevka.

Po stažení je aplikace prvních 30 minut každému uživateli dostupná v premium verzi se všemi funkcemi. Po uplynutí doby je na každém návštěvníkovi, zda si pořídí placenou verzi s pokročilými funkcemi, která vyjde na zhruba 30 Kč/měsíčně. Navizoo však vždy svým uživatelům dá k dispozici mapu zoo a umístění zvířat.

NaviZOO
NaviZOO
Cena: zdarma
‎navi-ZOO
Cena: zdarma+

Lokalizace návštěvníků a zvířat, informace ke každému zvířeti ve dvanácti jazycích a tipy na atrakce nejsou všechno. Tým stojící za Navizoo plánuje rozšíření funkcí o oznámení o atrakcích v okolních zoo, o nákupu vstupenek online, o přehledu navštívených zoo nebo o upozornění týkající se krmení zvířat. „Plány jsou samozřejmě velké a ambice globální. Brzy budou k dispozici další funkce a desítky nových map zoo po celém světě. Už dnes pracujeme na mapách maďarských zoo a rychlým tempem svou nabídku rozšiřujeme. Těšíme se z úvodní pozitivní odezvy na Navizoo a už nyní pracujeme na dalším vylepšení,“ komentuje Róbert Marchevka budoucnost a plány startupu.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

2 komentářů

  1. Tomáš Štěrba

    Jako nedomysleny mi přijde způsob placení. Pokud je to 30kč měsíčně, tak chápu že to není mnoho, ale vzhledem k tomu jak často chodí průměrná rodina do zoo, tak je to vlastně 30 Kč navíc za každou návštěvu Zoo. S tím může být spojené i to, že většina funkci které jsou ve free verzi uzavřené budou jednou do roka pro toho kdo si to stáhne matoucí… Než se v aplikaci naučím tak si to radši projdu sám…
    Upřímně si myslím, že kdyby byla aplikace třeba za 100 nebo 150 a už by to člověk nemusel nikdy řešit a věděl by že ji má, tak je to lepší. Tek kdo by tu apku chtěl by tu stovku dal i tak a už by měla stále odběratele novinek… Tahle to bude jen zbytečná aplikační rychlokvaška.

  2. Taky jsem aplikaci zkusil a dost hruza. Cekal jsem tam od kazde zoo nejakou hezkou mapu s lokacema zvirat a jejich kompletnim vypisem. Misto toho tam je satelitni mapa z googlu s popiskama typu had, koza, antilopa… Jakej had, jaka antilopa? Uplne nanic…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).