Navigace Be-on-Road pro Android a iOS v nové verzi s podporou OpenStreetMap

Česká společnost Aponia Software připravila ještě před koncem tohoto roku pro své uživatele novou verzi navigace be-on-road. Ta opět nepřináší jen drobné kosmetické úpravy, ale především možnost současného používání map od několika poskytovatelů, včetně komunitních OpenStreetMap zdarma. Be-on-road je první navigace, která nabízí mapy od různých mapových poskytovatelů a především umožňuje jejich vzájemnou kombinaci při výpočtu trasy. Uživatel může zakoupit mapy NAVTEQ (mapy s celosvětovým pokrytím), nebo některé mapy lokálních poskytovatelů, například CEDA (mapy České a Slovenské Republiky). Nově jsou od verze 3.7 zdarma poskytovány mapy OpenStreetMap, které jsou tvořeny komunitou uživatelů po celém světě.

- -
(klasická verze) 

  

Verze pro řidiče kamionů

Be-on-road TRUCK je navigace speciálně navržená pro řidiče kamionů. Poskytuje bezpečný a spolehlivý výpočet trasy po cestách vhodných pro kamiony. Řidiči kamionů vědí, že výběr špatné trasy vede nejen k plýtvání paliva, ale i k množství kilometrů najetých po objízdných trasách, časové ztrátě a v některých případech i k bezpečnostním problémům. Na rozdíl od klasických navigačních systémů pro osobní automobily, be-on-road TRUCK vypočítá nejlepší trasu podle zadaných parametrů vozidla, zvolených parametrů trasy, typu zatížení a je schopen zohlednit i nebezpečné materiály. Nastavit lze délku, šířku, výšku, hmotnost, maximální zatížení náprav a zda vozidlo převáží nebezpečné materiály.

- 
(verze pro řidiče kamionů) 

Be-on-road navigace byla doposud určena především na mobilní telefony na platformách Android, iOS a dokonce i Windows Mobile.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku