Domů » Bleskovky » Nabušená Nubia Z7: 6,3″ displej s extrémním rozlišením, Snapdragon 800 a 4 GB RAM

Nabušená Nubia Z7: 6,3″ displej s extrémním rozlišením, Snapdragon 800 a 4 GB RAM

Z kuloárů se vynořily nové zvěsti o připravovaném smartphonu ze stáje společnosti ZTE a její divize Nubia. Údajná novinka má nést komerční označení Z7 a pokud jsou informace z neoficiálních zdrojů pravdivé, můžeme se těšit na vskutku výkonné zařízení. Pod plastovou skořápkou se bude ukrývat čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 od Qualcommu, kterému bude sekundovat operační paměť s úctyhodnou kapacitou 4 GB. O zobrazovací schopnosti se postará rozměrný displej s úhlopříčkou 6,3“ a rozlišením 1440 x 2560 obrazových bodů.

Z těchto údajů je tedy zřejmé, že Nubia Z7 bude útočit na konkurenci z řad tabletofonů, které v současnosti vévodí Samsung Galaxy Note II. V další výbavě se má objevit hlavní fotoaparát s rozlišením šestnáct megapixelů, podpora pro fungování v sítích 4G/LTE, A-GPS, WiFi a Bluetooth. V devět milimetrů tenkém těle se má nacházet integrovaný Li-Ion akumulátor s více než slušnou kapacitou 4000 mAh. Další informace o použité výbavě a především ceně jsou zatím ve hvězdách.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

11 komentářů

 1. No nevim..4GB se ani nenamapuje na 32bit platformě a to rozlišení je šílený! Už full HD je svym způsobem přestřelený. Mimochodem, to vzadu dole vypadá jako stylus…

  • O to nejde, hlavně, že je tam velkým písmem napsáno 4GB.

  • 4GB 32bit platforma namapuje. Sice je nevyužije celé (stejně si část ukousne grafika), ale ukažte mi jediný dnešní telefon, který ač udává třeba 2GB RAM, tak je opravdu uživateli poskytne.

  • Knoxx (neregistrovaný)

   A k čemu by taky bylo uživateli 2GB RAM ?

  • 1GB je totiž celkem málo, vidím to u nexusu. Sice mi běží na pozadí mraky aplikací, ale 2GB bych se určitě nebránil a 4 se časem určitě začnou hodit. Ale mám android no, tak mi můžete napsat že je to nenažranej systém atd:)

 2. fore (neregistrovaný)

  Kdyby to bylo do 5 palců řekl bych WOW, ale tohle už je prostě moc.

 3. Dalsi extra padlo, ale pro BFU cim vice prouzku tim vice addidas.

  Jedine narocne hry, vyuziji tento HW. Jentak mimochodem, vlastne programatori her jsou chlebodarci OEM vyrobcu, jinak by tolika OEM nebylo potreba, kdyz HW by se obmenoval jednou za 3-5 let.

 4. MAREK1> nejenom hry, ale i „desktopovatění“ mobilních OS… stačí mít v chrome otevřených třeba 20 záložek, stahovat torrenty a koukat na youtube a slabší stroje se nechytaj… ale hry budou tahounem, s tim souhlas, už dnes vypadají jak z PS3

 5. Znalec (neregistrovaný)

  Jestli to chápu správně, tak to bude umět 4K video. Toto je první a opravdový Next Gen.

 6. xi (neregistrovaný)

  asi není velká naděje, že se oficiální distribucí dostane na český trh:(

 7. viac pasikov,viac abibas…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).