Nabušená Nubia Z7: 6,3″ displej s extrémním rozlišením, Snapdragon 800 a 4 GB RAM

Z kuloárů se vynořily nové zvěsti o připravovaném smartphonu ze stáje společnosti ZTE a její divize Nubia. Údajná novinka má nést komerční označení Z7 a pokud jsou informace z neoficiálních zdrojů pravdivé, můžeme se těšit na vskutku výkonné zařízení. Pod plastovou skořápkou se bude ukrývat čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 od Qualcommu, kterému bude sekundovat operační paměť s úctyhodnou kapacitou 4 GB. O zobrazovací schopnosti se postará rozměrný displej s úhlopříčkou 6,3“ a rozlišením 1440 x 2560 obrazových bodů.

Z těchto údajů je tedy zřejmé, že Nubia Z7 bude útočit na konkurenci z řad tabletofonů, které v současnosti vévodí Samsung Galaxy Note II. V další výbavě se má objevit hlavní fotoaparát s rozlišením šestnáct megapixelů, podpora pro fungování v sítích 4G/LTE, A-GPS, WiFi a Bluetooth. V devět milimetrů tenkém těle se má nacházet integrovaný Li-Ion akumulátor s více než slušnou kapacitou 4000 mAh. Další informace o použité výbavě a především ceně jsou zatím ve hvězdách.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku