Domů » Bleskovky » Na webu Android.com se zřejmě objevily fotografie tabletu Nexus 8

Na webu Android.com se zřejmě objevily fotografie tabletu Nexus 8

V posledních dnech jsme o nových produktech Googlu slyšeli poměrně často. Máme za sebou premiéru Nexusu 5 (videopohled), Androidu 4.4 „KitKat“ a úniky okolo tabletu Nexus 10. To ale není všechno a nový týden začneme další spekulací. Na webu Android.com se totiž na několika ilustračních fotografiích objevil dosud zcela neznámý tablet z rodiny Nexus. Podle zahraničních zdrojů by se mohlo jednat o osmipalcový Nexus 8.

Pro velké množství uživatelů jsou tablety s desetipalcovou úhlopříčkou příliš velké, Nexus 8 by tak mohl skvěle doplnit letošní generaci tabletu Nexus 7, který se dočkal velmi vřelého přijetí (zobrazit recenzi). Stejně tak se ale na ilustracích může nacházet zcela smyšlené zařízení, které se nikdy oficiálního představení nedočká, i když to by pro Google nebylo příliš typické. Doufejme tedy, že na sebe oficiální premiéra nenechá dlouho čekat.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

5 komentářů

  1. Rozumiem tomu spravne, ze na trhu je obrovska diera medzi 7 a 10 palcovymi tabletmi? Ze tisicom pouzivatelov je 7 palcov uplne malo, ale 10 uz je obrovsky? A potom bude aj 8 malo a spravia Nexus 9? Ale ved mne je Nexus 7 vela a Nexus 5 malo. Takze Nexus 6 kedy? :) Ved ak dobre ratam, tak je to rozdiel necely cm na sirku a vysku… Ak by ale slo o nieco unikatne, tak ok, potom by mohol mat Nexus 8 vyznam

    • Důležitá podle mě není samotná úhlopříčka, ale hraniční je možnost pohodlně držet tablet jednou rukou, aby druhá byla volná pro ovládání. To u 10 palcových modelů není dost dobře možné. Ten si musíte položit např. na stůl – jinak je to po chvilce nepohodlné. Velké tablety jsou tak typicky zařízení na doma, kdežto ty malé jsou i pro použití venku, v mhd… Je to tedy obrovský rozdíl. Malý tablet se díky své „uchopitelnosti“ používá více jako telefon, než samotný tablet. Můžete je mít totiž pořád u sebe. Já bych Nexus 8 uvítal všemy deseti. Čím větší „uchopitelný“ tablet, tím lépe. Pokud samozřejmě i nadále bude s novými modely klesat i váha. Rozdíl je možná jeden cm, ale to je 30% nárůst v ploše displeje. Tedy tablet je ve skutečnosti větsí o celou třetinu!

    • Všemi deseti…

  2. Jan (neregistrovaný)

    Momentalne vlastnim iPad Mini ktory som kupil po prvom Nexuse 7. Hovorim si, ze sa k Androidu uz nevratim, ale ak by ten N8 mal rozumny vykon, rozmery a displej k 4:3, mozno by som to prehodnotil …

    • Jsem na tom podobně. Také mám iPad mini a těžko bych ho měnil za Android. Mám další tři tablety od Samsungu (7 a 10 palců), ale ve srovnání s iPadem mini na něj žádný (bohužel) nemá. A po seznámení s Nexusem 7 ani ten. Ale třeba by to osmička změnila.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).